Wpis z mikrobloga

Mirki istnieje u nas odpowiednik "treasury bills" jak w USA, czyli sposobu inwestowania który nie jest opodatkowany tak jak to mówi Graham? Ja wiem że istnieją bony skarbowe, ale nie jestem pewien czy jest to lepsze niż lokaty 4% (w praktyce -podatek belki). No i na jakim obecnie poziomie są stopy procentowe? Z tego co wiem na najniższym w historii - a więc atrakcyjność bonów będzie spadała tak? Czy macie/ podjelibyście się takiej inwestycji w tym momencie
(Wiadomo, jakiej inwestycji, to bardziej próba ochrony przed inflacją)
#lokaty #inwestowanie #pieniadze #oszczedzanie
caribbean - Mirki istnieje u nas odpowiednik "treasury bills" jak w USA, czyli sposob...
  • 6
@caribbean: Jestem w szoku ciągle jak Polakom dopie*dala się pod kątem oszczędzania i inwestowania... w uk można mieć sobie konto maklerskie isa, w które pakuję się do 20 000 funi rocznie i nie płaci się od niczego podatku na tym koncie- ani od zysków, ani od dywidend. Oprócz tego są jeszcze oszczędnościowe isy, które są też nieopodatkowane i lisa na zakup domu, albo emeryturę, gdzie rząd dorzuca 25% do tego co
@caribbean: Czego nie rozumiesz? Możesz odłożyć rocznie do 4k na tym koncie i rząd dorzuca bonus 25% cokolowiek tam odłożysz w danym roku. Odkładasz 4k i dostajesz przelew na 1k od królowej. I tak co roku, bez podatku.