Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Podczas 3 godzinnego zabiegu ekstrakcji zęba, chirurg stomatolog złamał narzędzie (jakiś hak), który wpadł do mojej zatoki szczękowej. Po nieudanej próbie wyciągnięcia, zaszył otwór, wysłał na tomografię komputerową i wypisał skierowanie do szpitala.
Ogólnie 2 tygodnie wyjęte z życia, 400zł za tomografię, wydane pieniądze na leki i dojazdy do 3 szpitali (zanim mnie przyjęli). Operacja pod znieczuleniem miejscowym, jedna doba w szpitalu, kolejne 2 tygodnie diety, bo nie można jeść nic twardego.
Po ogarnięciu tematu i dojściu do siebie chciałem uzyskać zwrot kosztów leczenia i ew. odszkodowanie, jednak według kliniki jest to powikłanie po zabiegu i ogólnie jest im przykro ale mają #!$%@?. Pisałem do jakichś 2 kancelarii prawnych, które charakteryzują się w błędach lekarskich i nie chcą się podjąć tematu, póki nie uzyskam oświadczenia lekarza, że taki błąd popełnił (prosiłem do kliniki o to, nie dostanę).
Czy ktoś może doradzić jakie kroki można dalej podjąć? Wiem, że mogę złożyć wniosek do komisji lekarskiej ostatecznie do prokuratury.... Jakieś inne rozwiązania?
Dodam, że prywatna wizyta, prywatna klinika, hajs za ekstrakcję wzięli (200 zł).
#kiciochpyta #pytanie #stomatologia #odszkodowanie #sluzbazdrowia #pomocy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 11
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania mi tez zostawiono Mirku. Z tym, że nie na ekstrakcji tylko na leczeniu. Byłem u drugiego dentysty i powiedzial, że jak nie boli to nie musze nic robić. Jeden rabin z tym odszko powie tak, drugi śmak. Ja nic nie robiłem, ale ty jak musiałeś mieć zabieg to cholera poważna sprawa. Chociaż mogli nie brać kasy za te ekstrakcje. Ale w sumie dziwne, że rwanie w prywatnej klinice tylko 2 stówki.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania Niestety klinika ma rację, jest to możliwe powikłanie takiego zabiegu, niekoniecznie błąd chirurga ( ͡° ʖ̯ ͡°) Raczej nie ma szans, żebyś wygrał taką sprawę. Ewentualnie można się go doczepić, że przed zabiegiem o takiej możliwości nie poinformował, ale i tak nie sądzę by to się wiązało z odszkodowaniem.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania współczuję przejść, natomiast z opisu wynika że całkiem sensownie to zrobił, nie rozgrzebywał za wszelką cenę, powiedział co i jak, tomografia dobry pomysł. No i dwa tygodnie diety i zabieg bez narkozy to lepiej niż u wielu osób z usuwaniem ósemki które są problematyczne.
  • Odpowiedz
@tar33: Nawet przy postępowaniu zgodnym z aktualną wiedzą medyczną i przy zachowaniu należytej staranności nie da się wykluczyć ryzyka powstania powikłań, np złamanego narzędzia. Przed każdym zabiegiem pacjent powinien zostać poinformowany o istniejącym ryzyku, wyrażając zgodę na zabieg (przez co przyjmuje je na siebie)
Oczywiście pacjent nie obejmuje zgodą skutków winy lekarza - tylko zwykle powikłania pozabiegowe (np złamane narzędzie), ale nie komplikacje powstałe wskutek pomyłki czy nieuwagi lekarza.
Lekarz ma
  • Odpowiedz