Wpis z mikrobloga

@katius:

Będziesz jeszcze dyskutował?

Zawsze mnie rozwalało mówienie, że dziecko dyskutuje. Od małego byłem uczony, że dyskusja to coś złego i niepożądanego, a najczęściej to oni byli niezdolni do dyskusji
  • Odpowiedz
  • 25
może dobrze by było z dzieckiem rozmawiać a nie być butnym i smutnym człowiekiem?


@agaciksa Pogadamy, jak Ci dziecko wejdzie w fazę buntu i wpływu znajomych. Błędem jest zakładanie, że do wychowania wystarczą logiczne argumenty i szacunek - ludzie z natury są egoistami, dlatego dzieci będą przesuwać granice tego na co mogą sobie pozwolić tak daleko, jak tylko będą mogły.
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: ej ale ten tekst akurat jest całkiem sensowny. Jeżeli się go dziecku wytłumaczy :) ja swojemu sześciolatkowi wyjaśniłam, ze nie jest wszyscy, co ma oczywiście swoje plusy również ;)
  • Odpowiedz
  • 0
bo istnieje sposób na odizolowanie dziecka od wpływu znajomych


@agaciksa Jaki to sposób? Jestem ciekawy co zrobisz (bez ironii), gdy dziecko zapragnie tego, czego nie da mu rodzic, tj. akceptacji rówieśników i ich rozrywek.

Konto na wykopie się nie liczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tarec: no nie wiem może nie będę wychowywać dziecka na socjopatę od małego? xD Btw mnie ten problem nie dotyczy, dzieci nie będzie, można skończyć dyskusję ze mną.
  • Odpowiedz