Wpis z mikrobloga

@quarox: the wire to najlpeszy serial ever. Warto jednak trochę o nim wiedzieć już od samego początku:
1. Serial był rozpisany od początku na 5 sezonów, każdy sezon opowiada o pewnym aspekcie problemów około narkotyków
2. Głównym bohaterem jest Baltimore
3. Jest mega realistyczny, każda postać, nawet drugo i trzecioplanowa jest charakterystyczna, przez dobrze się je zapamiętuje. Dialogi pomiędzy postaciami, ich zachowanie - cud miód. Niektórych męczy ten realizm.
4. Sporo
@Ranage: bb tez na początku było takie sobie ;) @magucio: co w nim dziwnego? @DominaTuByla: dzięki! // nawiasem mówiąc to Bb to mój na razie top 1, zastanawiałem się pomiędzy got a the wire i na razie wybrałem the wire. Pytam się czy wciąga bo jestem na 3 odcinku teraz, fajny serial ale na razie bez fajerwerek wiec liczę na więcej za pare odcinków ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@quarox: bo odpowiedzi na to pytanie będą subiektywne i raczej jak sam się nie przekonasz, to raczej odpowiedzi nie uzyskasz. Mnie The Wire bardziej wciągnęło, ale mój kolega na przykład po 2 odcinku przestał to oglądać
@quarox: jak dla mnie BB jest o wiele lepszy niż the wire. BB widziałem 2 razy, a the wire obejrzałem 3 sezony i jakoś mi się nie chce dalej. Przyczyny:
- nie odróżniam części bohaterów, większość to murzyni i wyglądają bardzo podobnie
- gangsta angielski - nie po to się uczę angielskiego żeby wysłuchiwać koślawej gramatyki, aż musiałem napisy włączyć żeby się nie męczyć
- jakoś akcja się dla mnie wlecze
nie napisałem że to o Baltimore to zaleta, tylko że warto wiedzieć.


@DominaTuByla: no ok, nie wiedziałem jak to rozumieć

jeśli nie widzisz w tym realizmu


@Lasiu: widzę w tym realizm, ale nie bardzo mam przyjemność w wysłuchiwaniu murzyńskiego języka

@quarox: @magucio: @Line-Storm: @heeidi: @DominaTuByla: @Ranage: Ja zaś widziałem multum seriali z różnych lat, w tym te najbardziej popularne jak Fargo, Dexter, LOST, Breaking Bad i te nowsze itd. Dla mnie serialem numerem jeden są 24 godziny. WSZĘDZIE - tj. pod opiniami nt. 24h, piszą o The Wire i na odwrót, pod opiniami o The Wire ludzie wspominają 24h. Robiłem trzy podejścia do The Wire, nigdy