Wpis z mikrobloga

Widziałem temat o gwintownikach który się przyjął więc i Ja dorzucę coś od siebie. Będzie to o różnych narzędziach do obróbki metalu.
Na pierwszy rzut idzie wytaczadło zgubne firmy SECO. Jest to wytaczadło, które przygotowuje otwór do obróbki wykańczającej. To przedstawiane dziś ma poziom regulacji od 50 do 68mm. Ja akurat mam ustawione na 59,5mm, otwór który wytaczam ma 58mm, na gotowo ma być 60mm +0,046mm. Wytaczadło jest dwupłytkowe jednostopniowe, to znaczy, że obie płytki są na tej samej długości. Wytaczadło wyposażone w chłodzenie wewnętrzne. Obroty przy tej wielkości wytaczadła to około 130rpm a posów około 1000mm na minutę. Chłodzenie jakiego używam w skali od 1-10 to 1, chyba że podkręcę posów to i chlodziwa delikatnie dodaję.
Proszę o propozycję jakie parametry mógł bym jeszcze podawać :)
#cnc #obrobkametali #obrobkaskrawaniem #praca #pracbaza #ciekawostki
Tag do obserwowania #cnczmirkiem
SzukamNlcku - Widziałem temat o gwintownikach który się przyjął więc i Ja dorzucę coś...

źródło: comment_My0t5JUmNjjECiJuxRv0MgWeb54b4KnY.jpg

Pobierz
  • 48
@wiadereczko to nie wiertło tylko wytaczadło, tzn jak wejdziesz w pełny materiał to bedzie jedno wielkie jebudup. Widac to po samym narzedziu, plytki sa tylko po zewnetrznych stronach, wiec srodka nie ma nawet co wybierać.

To o czym mowisz to wiertło składane, takim narzedziem jedziesz w pelnym materiale i na dużo większych parametrach niz na zwyklych wiertlach z HSS czy nawwt VHM.