Wpis z mikrobloga

@Scrape: kupiłem w zeszłym roku działkę za 38tys, chciałbym dopisać kogoś z poza rodziny jako współwłaściciela... sprawdzalem w necie i z tego co wyczytałem to koszt takiego zabiegu wyjdzie mi 6tys zl... co jest jakąś paranoją ;/ (taksa notarialna + podatek + wpis do ksiegi) da rade to zrobic taniej ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bazinzjozin: wiesz co będzie drogo bo jeżeli darowizna i poza 3 grupa podatkowa to się robi praktycznie pod 20% wartości sam podatek od spadków i darowizn. Najtaniej wyszłoby sprzedać udział.
@Scrape: sprzedać udział hmmm sprawa jest o tyle skomplikowana, ze w styczniu zostalo wystawione pozwolenie na budowę domu na tej działce i prace sie już zaczęły czy nie będzie to kolidowało ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bazinzjozin: nie będzie problemu, rozumiem że chcesz żeby część miała partnerka?
"Wniosek o przeniesienie decyzji Zgodnie z art. 40 ust. 1 ustawy Prawo budowlane organ, który w ydał decyzję udzielającą pozwolenia na budowę, jest zobowiązany – za zgodą strony, na rzecz której decyzja została wydana – do przeniesienia tej decyzji na rzecz innego podmiotu, jeżeli przyjmuje on wszystkie warunki zawarte w tej decyzji oraz złoży oświadczenie (pod rygorem odpowiedzialności karnej) o
@Scrape: dokładnie tak, wspólnie z narzeczoną budujemy dom... i chciałbym, żeby miała udziały w działce. Czy jeżeli sprzedam jej udziały to ja ustalam wartość czy musze brać rzeczoznawcę? Czy może jest to na podstawie aktu notarialnego ? I czy u notariusza załatwię to ? Ps. Dziekuje za pomoc;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bazinzjozin: Ty ustalasz ale nie przegnij o więcej niż 33% wartości rynkowej - bezpiecznie 30%, a właściwie nabywca określa wartość rynkowa. Czyli dacie notariuszowi wartość i wrzuci to w akt. Wszystko załatwisz u notariusza oprócz przeniesienia decyzji z prawa budowlanego bo to musisz kierować do organu który ja wydał. Nie ma za co :)