Wpis z mikrobloga

Mirki jest jakiś skrypt do przetwarzania txt ?
Robię tłumaczenia do .json
Tłumaczenia mam w .txt jako

polski,czeskie,angielski

inny,další,other


Nazwy kluczy są po angielsku (w tym przypadku 'other')
Więc musiałoby wypluwać

"other": "inny",

"other": "další",
"other": "other"

Najlepiej sortowanie językami, jest takie coś ?

#programowanie #programista15k #pytanie
  • 22
@pkym: Raczej "na piechotę" bym to zrobił. Parsowanie pliku txt do jakiegoś arraya, dzielić to po separatorze i wtedy możesz to ładować do JSONa, pod warunkiem, że nie zmieni się Tobie format takiego txt. Jeżeli się zmieni to mozesz to jakoś parametryzować w jakiejś konfiguracji.

Jeżeli Java to polecam zainteresować się bilbioteką Jackson od codehouse, na pewno mocno pomoże przy tworzeniu gotowego JSONa z obiektu, mozna też ręcznie ale w niektórych
@pkym: Odczytujesz to jako csv albo zwykły string po linijce i exploduesz po ",". Potem konwersja na jakaś tablice / strukturę obiektów i zapis do json'a przy użyciu jakiejś biblioteki.
@ownadi:
Coś mi nie działa ani na normalnym ani na incognito ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A dałoby radę samą funkcję sortowania na języki (
linia 0,3,6 [...] - polski
linia 1,4,7 [...] - czeski
linia 2,5,8 [...] - angielski
}
@ownadi: W sumie działa na mniejszej ilości lini ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A ogarnąłbyś to o co pytałem ostatnio ? Byłbym bardzo wdzięczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ownadi:
Bo już poedytowałem ręcznie i mam wyniki tylko nie sortowane (trzeba były odstępy i błędy ogarnąć, bo w tłumaczeniach też były przecinki i po prostu to traktował skrypt jako nowy klucz)
@pkym aha, ja już tego dalej nie ruszam bo nie chce mi się, ale możesz sobie ten skrypt przerobić aby robił z eng automatycznie camel case jako klucz. sortowanie też raczej trywialna sprawa