Wpis z mikrobloga

@olito: poszukaj symbolu płyty głównej w serwerze i potem znajdź do niej manual i jak jest dobry producent, to też będziesz miał listę zgodnych i przetestowanych pamięci, co by się to potem nie kaszaniło.
@olito: jeszcze protip. Jeśli jedna jest 2Rx4, a druga 2Rx8, to mogą się kaszanić. Ale to już zależy od płyty. W osobnych bankach MOGĄ działać, ale nie muszą.
Celsius M440


@olito: Pamięci, które masz - jak rozumiem, te bez radiatora, to:
- PC2-5300
- DDR2-667
- ECC (korekcja błędów)

To są Twoje parametry do szukania. To gdzie zrobiłeś błąd, to kupiłeś oznaczenie "FB" albo "FB DIMM" i to był błąd, i tego musisz unikać. Kość ma być bez niego, albo wręcz oznaczona "unbuffered".
To oznaczenie zaczynające się od HYST.. to jest model kości - jak to wstukasz w google,
Celsius M440


@RRybak: dzięki mirku za konkretną odpowiedź! Jeszcze mam jedno pytanie: płyta obsługuje do 8GB RAM, na płycie są 4 sloty: niebieski, czarny, niebieski, czarny. Czy muszę kupić 4 kości po 2GB, czy mogę 2 po 4GB i wpiąć je do gniazd o tym samym kolorze?
@olito: nie spotkałem się jeszcze z płytą, która wymaga obsadzenia wszystkich banków. Jak obsadzisz sloty, to raczej już kwestia kosztów i Twojego wyboru (i tak powyżej 8GB nie rozbudujesz). Jeśli wybierzesz dwa moduły, to wsadź je do tych samych kolorów. Może mieć znaczenie, że 2 będą działały tylko w niebieskich, albo tylko w czarnych - liczy się kolejność i numeracja banków. Ale to wyłącznie kwestia przełożenia.