Wpis z mikrobloga

@utopjec pytanie tylko po co ma naśladować? Po co parówki z tofu mają się nazywać parówkami? Albo kotlety sojowe ala schabowe? Jest wiele potraw będące wegetariańskie, ale udające potrawy mięsne. Np tatar z kaszy (już nie pamiętam z jakiej).
Smaku nie odmawiam, ale takie nazewnictwo to IMO jakaś forma tęsknoty za mięsiwem. Nostalgia?
Natomiast ta nieszczęsna sałatka z mięsem..gdyby była to sałatka mięsna, to ok. Tutaj faktycznie nazwa nie pasuje. Ale
  • Odpowiedz
pytanie tylko po co ma naśladować? Po co parówki z tofu mają się nazywać parówkami? Albo kotlety sojowe ala schabowe? Jest wiele potraw będące wegetariańskie, ale udające potrawy mięsne. Np tatar z kaszy (już nie pamiętam z jakiej). Smaku nie odmawiam, ale takie nazewnictwo to IMO jakaś forma tęsknoty za mięsiwem. Nostalgia?


@prosiaczek: wygoda, nie nostalgia xD Jeśli ktoś powie, że zrobił na obiad kotlety sojowe, każdy wie, o co
  • Odpowiedz
pytanie tylko po co ma naśladować?

a właściwie dlaczego nie? sztuka kulinarna jest dyscypliną o dużej swobodzie, gdzie każdy szef kuchni wymyśla własne przepisy. Przeróbki dań to jest coś zupełnie normalnego. Nie rozumiem, dlaczego mamy komuś odbierać tą wolność. W imię czego właściwie?

Natomiast ta nieszczęsna sałatka z mięsem..gdyby była to sałatka mięsna, to ok. Tutaj faktycznie nazwa nie pasuje. Ale tam jest Z MIĘSEM.


jakie tam? sałatka z mięsem to to samo co sałatka mięsna, odnosi się do tego samego.
  • Odpowiedz
@Nidor no to od końca. Tak. Mam znajomą, która ćwiczy jogę i z niej szkoli innych. Gdy się przedstawia, mówi, że jest weganką. Serio.
Nawet żart jest:
- po czym poznasz, że ktoś jest wege?
- sam ci to powie.
Ale to tak memiczny żart, że pasuje do wielu. Od studentów prawa, poprzez humanistów na informatykach kończąc, zachęcając przy okazji o wielu, wielu innych.
..ale serio, moja znajoma taka
  • Odpowiedz
@4gN4x a ty smieszku jeden ( ͡º ͜ʖ͡º) lepiej się chyba śmiać z weganizmu niż z cudzej śmierci tak jak ty robisz...brak mi słów na takie coś jak ty...usuń konto pajacyku.
  • Odpowiedz