Wpis z mikrobloga

Mircy jest problem. Nowy zestaw, w piątek odebrany z moreli, dzisiaj uruchamiam. Kupiłem teraz wszystko poza zasilaczem, oni złożyli kompa - zasilacz mam mało używany, dołożyłem sam.

Procesor AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz
Płyta główna Gigabyte B450 AORUS ELITE
Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB GDDR5
Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16
Dysk SSD Crucial MX500 500GB SATA3
Obudowa Corsair Carbide Series 275R biały

zasilacz Zasilacz XFX Core 450W 120mm 80+

komputer nie podaje obrazu na display port. Świeci się czerwona dioda CPU. Wentlator na CPU, w obudowie i na GPU się kręcą. Macie pomysł co mu może się nie podobać? Mirko help.
#pcmasterrace #komputery
forever__green - Mircy jest problem. Nowy zestaw, w piątek odebrany z moreli, dzisiaj...

źródło: comment_liUXil6aATYXQvUAT0HQY8vqm2pEIlLq.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@forever__green:
A ten procek to dobrze w sockecie siedzi w ogóle? Jesli nie było odpowiednio zabezpieczone w transporcie to mógł ruszyć się pod wpływem siły wywartej przez cooler. Ja bym demontował cooler i wyjał CPU żeby sprawidzić czy Ci czegoś w morele nie #!$%@?.
  • Odpowiedz
@unweek: @forever__green:
Ja stawiam na to, że albo bios Umar(albo nie zaktualizowany do nowej wersji, albo CPU #!$%@? w jakiś magiczny sposób (albo po prostu ruszony w sockecie).

Tym bardziej, że ten socket od AMD nie trzyma za mocno CPU. Podczas wyciagania CPU trzeba uważać żeby CPU nie wyszedł razem z coolerem przyklejony do jego spodu. Zdejmuj go ruchem takim z obrotem a nie bezpośrednio do góry.
  • Odpowiedz