Wpis z mikrobloga

Zauważyliście, że największa ilość samobójstw jest wśród sławnych ludzi? Piosenkarze, muzycy, aktorzy itd. Nie wytrzymują stresu. A ludzie ciągle mówią, że pieniądze dają szczęście. Ten fakt o tych samobójstwach jasno daje do zrozumienia, że to jednak nie jest prawdą..
#przemyslenia #depresja
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@medykydem: Też to zauważyłem, chociaż dużo osób mówi o tym, że to przez to że samobójstwa tych popularnych są bardziej nagłaśniane, a nie widzimy tych cichych. Kojarzę kiedyś takiego chłopaka w wieku 22 lata, syn doktora, studiował medycynę. Dopiero po roku doszła do mnie wiadomość, że się zabił. Szok miałem niesamowity.
  • Odpowiedz
@medykydem: o sławnych jest głośniej w mediach

po drugie w mediach panuje niepisana umowa że nie informuje się na co dzień o samobójstwach, w przeciwieństwie do newsów np. o tragicznych wypadkach
bo wystąpiłby tzw. efekt wertera, czyli więcej mówienia o samobójstwach zwiększa ilość samobójstw

ale z tym że sława czy bogactwo nie jest gwarancją szczęścia, to tez prawda
  • Odpowiedz
Zauważyliście, że największa ilość samobójstw jest wśród sławnych ludzi?


@medykydem: Najwięcej się mówi o samobójstwach osób slawnych, WHO podaje że lekko ponad 800 tys rocznie osób popełnia s---------o, o ilu sie slyszy w mediach rocznie? 100? góra.
  • Odpowiedz