Wpis z mikrobloga

Przypomnę mój wpis dotyczący BitBay sprzed tygodnia:
https://www.wykop.pl/wpis/38778921/#!$%@?-mnie-ludzie-jacy-ograniczeni-jestes/

Człowiek który sprzedał te BTC za 150tys. widać że jest typowym Januszem krypto, który obsrał majty i sprzedaje BTC w dołku. Idealnie według schematu: kupuj drogo, sprzedaj tanio. Bardzo dobrze dla nas. To właśnie tacy ludzie są dawcami kapitału. Tak jak mówiłem, trzeba wystraszyć ulicę i odkupić od nich BTC po promocyjnej cenie. Po co im je zostawiać do kolejnej bańki, jeżeli można odkupić tanio?

No, ale to tylko tak przy okazji. Obecna #afera z BitBayem jest dla nas dobrą lekcją z której należy wyciągnąć wnioski. Cieszcie się że to nie na was trafiło a dzięki aferze możecie uniknąć podobnych sytuacji i blokad WASZYCH WŁASNYCH pieniędzy. Kontrola gorsza niż z fiatami.

Jeżeli koniecznie chcecie bezproblemowo wypłacać fiaty w większych ilościach, trzymajcie się z dala od BitBaya. Na szczęście istnieją dwustronne bitomaty, których ilość wciąż rośnie, nawet w bessie. Tutaj macie mapkę z częścią bitomatów największych producentów: https://coinatmradar.com

W Polsce głównie działają dwie firmy stawiające bitomaty. http:shitcoins.club gdzie znajdziecie mapkę, wraz z aktualnym stanem gotówki, który możecie w danym momencie wypłacić.

Oczywiście coś za coś. Prowizję mają wyższą, ale to chyba oczywiste. Koszta utrzymania fizycznych atmów są dużo wyższe. Plusem jest to, że możecie całkowicie anonimowo, bez żadnych pytań sprzedawać BTC za gotówkę do ręki. Żadnych rejestracji, weryfikacji, pytań o pochodzenie BTC ani nic takiego. Bierzesz BTC nawet z silkroadu czy #!$%@?, prane, mixowane. Podchodzisz, przesyłasz i jednorazowo ci wypłaca nawet sto kilkadziesiąt tys. PLN. Wystarczyłoby żeby człowiek od afery odwiedził max dwa razy pobliski bitomat i miałby swój hajs w kilka minut, bez żadnych cyrków.

Jest jeszcze druga firma stawiająca bitomaty w Polsce. Te z dużym pomarańczowym logiem BTC. Nie chce mi się poświęcać dwudziestu sekund na znalezienie ich za pomocą google. Jeżeli nie potraficie obsługiwać google samodzielnie, to w XXI wieku jest to już pewien rodzaj niepełnosprawności.

Pędźcie sprzedawać BTC w dołkach. Przyda mi się jeszcze niższa cena. Pozdrawiam

#kryptowaluty #bitcoin
cyberpunkbtc - Przypomnę mój wpis dotyczący BitBay sprzed tygodnia: 
https://www.wyk...

źródło: comment_9VDGG0mWf62TfbQI6NBrRWKH4NIhXmI5.jpg

Pobierz
  • 19
@miluvzkittenz:

https://bithub.pl/kantory-kryptowalut/flyingatom/
Polityka Anti-Money Laundering (AML) & Know Your Customer (KYC)


W przypadku transakcji zakupu bądź sprzedaży powyżej 15 000 EUR wymagane jest okazanie dowodu tożsamości. Reguluje to art. 8 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu wprowadzaniu do obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł oraz o przeciwdziałaniu finansowaniu terroryzmu. Ustawa nie podaje jednak ram czasowych w jakich obowiązuje wspomniany limit.

Jeżeli wartość transakcji nie przekracza 15 000 EUR
@atari_XE: Wiadomo. Korzystajcie póki można. Z KYC/AML nie jest problem jeżeli masz swoje legalne BTC.

Problemem jest chore, paranoiczne podejście BitBaya, który włazi regulatorom w dupę aż po same jajca i chcę być świętszy od papieża. Nie wszystkie giełdy są tak chore i blokują środki w taki sam sposób na podstawie jakiegoś chorego udowadniania że BTC pochodzą z legalnego źródła.

@Bitbay: Jesteście żałośni. Co z domniemaniem niewinności? Coś wam się
@cyberpunkbtc: Jest przecież 4coins.pl i btcduke.com.

Informujemy również, że weryfikacja klienta na naszej giełdzie konieczna jest jedynie po przekroczeniu sumy wpłat lub wypłat przekraczającej równowartość 15 tys EUR.
W przypadku nabrania podejrzeń do konta, tak jak w tym przypadku, jest ono blokowane i powiadamiamy organy ścigania. Zawiadomienie zostało złożone.

„Co do przepisów AML to jako giełda jesteśmy zobligowani do przestrzegania przepisów AML określonych w przepisach dot. przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu określone w 
- IV Dyrektywie Unii Europejskiej
- Dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/849 z dnia 20 maja 2015 r. w sprawie zapobiegania wykorzystywaniu systemu finansowego do
@tomosano: btcduke tak. Nawet nie mają opłat. To ci sami właściciele co bitomatów shitcoins.club
Problem taki że praktycznie nie ma ofert, tylko jakieś boty handlujące z wysokim spreadem, sztucznie tworzące jakąś płynność. Jaki limit ma 4coins, bo chyba niższy niż 15k euro?
@cyberpunkbtc: Niestety coś pozmieniali na niekorzyść, a jeszcze jakiś czas temu były normalne przelewy.

Sprzedaż kryptowalut z wypłatą poprzez przelew bankowy jest aktualnie niedostępna.


Jest tylko wypłata przez bankomaty, a tam limit wynosi tylko 2k.
@Bitbay: Skończcie majaczyć. Klepiecie w kółko to samo jednocześnie nagminnie unikając odpowiedzi na trudniejsze pytania.

Co to są za podejrzenia? Bo człowiek pomylił jeden rachunek z drugim, gdzie oba były zweryfikowane w waszym serwisie? Bo nie zna się na kryptowalutach?

Żałośni jesteście. Ja hodluję moje BTC od kilku lat. Sukcesywnie skupuję je z różnych źródeł, obracałem nimi, przelewałem, różne rzeczy robiłem i setki operacji których już nie pamiętam. Mam w BTC