Wpis z mikrobloga

Marie Kondo stała się wielką sensacją w USA po opublikowaniu książki na temat porządkowania i pozbywania się niepotrzebnych rzeczy. Uznana za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób na świecie.
Ja osobiście ją uwielbiam, oglądałem jej gościnne występy w różnych japońskich programach i cieszę się, że robi karierę za granicą i ma swój show.

Po polsku są chyba 3 jej książki "Magia sprzątania", "Manga sprzątania" i "Tokimeki"

#japonia #ciekawostkijp #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu
ama-japan - Marie Kondo stała się wielką sensacją w USA po opublikowaniu książki na t...
  • 33
@ama-japan: ten serial netflixowy z nią jest taki sobie przez tych Amerykanów. Mam wrażenie, że traktują ją jak postać z anime ( ͡° ͜ʖ ͡°) Książkę polecam oczywiście, lubię ludzi lubiących porządek.
@ama-japan: też ją uwielbiam, a teraz jeszcze widzę że jest taka słodziutka xd Ale w Polsce jej książka dostała dużo hejtu od madek polek: a to wyśmiały że oddaje hołd nieużywanym już rzeczom i dziękuje im za służbę (hehe ale głupia), a to każe wyrzucać niepotrzebne rzeczy (no pewnie cały dom wyrzućmy a może ja nie mam tyle pieniążków na nowe), każe ogarniać torebkę od razu po przyjściu do domu (na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Okayama:

ale z tymi jej wpływami to popłynęli.


Bo wybierali ją producenci.

Z jednej strony jest "ile jest tego co nie używamy", z drugiej jeśli ktoś umiem cokolwiek majsterkować/DIY to nie musi co chwilę biegać po byle gówno do sklepu, nawet jeśli ten moment ma przyjść po 5 latach.
Problem leży w tym ile miejsca jest w szopie.
Ci ludzie po porostu maja bajzel w życiu i w cholere nieużywanych rzeczy


@m_silvus: srednio raz na miesiac wchodze na strych w celu wyrzucenia niepotrzebnych rzeczy. Poprzegladam pudełka na zasadzie: 'o, 15letnie fajki z Maroka, nie wyrzuce, pamiatka. Bilet na autokar z pierwszej wycieczki do Londynu - no zal wyrzucac. Trzymam 20 lat, to niech lezy dalej. Kasety magnetofonowe - kiedys ciezko pracowalem zeby je kupic w podstawowce - nie wyrzuce'.