Wpis z mikrobloga

Hej,
Pracuję w dziale rozwoju i mam nietypowe (jak na mój profil pracy) zadanie.
Przeanalizować blok silnika spalinowego - oczywiście nie na poziomie molekularnym.

Poleci ktoś tutorial z budowy silnika? Artykuł o blokach silnika? Forum / strona internetowa ? Filmy z odlewni / hal montażowych
Może być eng / de

Na podstawy wypożyczyłem ksiązki do technikum samochodowego, jednak pod lupę idą bloki z produkcji +2010 rok (najlepiej francuska motoryzacja)

Z góry dzięki za pomoc

tagi:
#mechanikasamochodowa #motoryzacja #badaniairozwoj #pytanie #automotive
  • 8
Pracuję w dziale rozwoju

Przeanalizować blok silnika spalinowego

Poleci ktoś tutorial z budowy silnika? Artykuł o blokach silnika?

@Bjornolf: pracuejsz w branży automotive i pytasz się w ogóle wziąć takie informacje? Pracuję w IT i wiem skąd czerpać na ten temat widzę z kilkudziesięciu źródeł - tym bardziej Ty powinieneś wiedzieć... Na pewno nie z for internetowych xD Ale to robota na kilka tygodni.

(najlepiej francuska motoryzacja)

@Bjornolf: P.S. #!$%@?,
@SpokojnyPan: cieszę się, że wiesz skąd czerpać wiedzę. Ja podejrzewam, że również wiem. Nie znam wszystkich, dlatego i tutaj pytam. No offence :)

Jeśli pracujesz w dziale IT, to może mi pomożesz trochę pośrednio. Czy grupy tematyczne na fb są wyszukiwane przez wyszukiwarki internetowe?

@sailor_73: dzięki
Czy grupy tematyczne na fb są wyszukiwane przez wyszukiwarki internetowe?

@Bjornolf: google ogólnie walczy z fb i ich podejściem i tu jest konflikt. Nic za bardzo nie znajdziesz, prócz mega popularnych newsów typu gówno-onet. Wszystko jest pochowane wśród prywatnych grup na fb, które też są w 90% szambem - więc trzeba je czytać regularnie by się coś dowiedzieć rzeczowego. Pod warunkiem, że masz analityczny umysły i zbierasz wszystko do kupy co
zapytaj francuskie może dysponuję materiałami i pomogą ?

@sailor_73: @Bjornolf: oni to są typowi motoryzacyjni ignoranci po całości. Szkoda na nich czasu. Popatrz na ich "newsy". Trzeba być kretynem by spamować wykop od 2 lat majac w większości po jakieś 5 wyświetleń.
@Bjornolf: Jak nie Twój rofil pracy to wrzuć blok na tomograf, zbuduj model 3D, zrób kilka boolowskich operacji i przeanalizuj geometrię kanałów, użyte materiały, odchyłki geometryczne cylindrów, roboty bezcelowej można przy tym na rok wymyślić spokojnie :) Napisz jaka firma i po co to robisz...
@francuskie: nic na temat silników, ech wy redachtóry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bjornolf: idz do serwisu autoryzowanego jak mają kogoś kto pracuje tam ze 20 lat ( z przed czasów ery wymieniaczy) to ci coś ogarnie, sam pracowałem w serwisie reno więc podpowiem że mieliśmy materiały dot. serwisowania i taka ciekawostka z reno która mnie zaskoczyła totalnie to różnica średnicy tłoków a co za tym idzie