Wpis z mikrobloga

Pokazujemy jak poprawnie zacząć korzystać z managera haseł i jak synchronizować jego bazę między komputerem a smartfonem przez chmurę. Jeśli jeszcze nie korzystasz z managera haseł, to zacznij! Lepiej późno niż wcale! Kiedyś nam podziękujesz :) https://niebezpiecznik.pl/post/keepass-jak-zaczac-swoja-przygode-z-managerem-hasel/

#bezpieczenstwo #hacking #niebezpiecznik #security #keepass #internet
Pobierz
źródło: comment_U7USF15Ex9S3JiC5ecMK3WzG4m2oXtaw.jpg
  • 46
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niebezpiecznik-pl: LastPass to najlepsze co mnie spotkało ( ͡° ͜ʖ ͡°) synchronizacja pomiędzy urządzeniami, alerty o zduplikowanych i słabych hasłach, autowypełnianie formularzy, bajka
@Choker: używam 1password i dodatek do przeglądarki pozwala wyepniac hasło do banku. Zresztą w safari key chain też na to pozwala na mac
marzę o manadzerze haseł, który będzie jednocześnie oferował skrzynkę e-mail i przy generowaniu hasła zostanie też wygenerowany alias. Czy jest coś podobnego na rynku?


@Kajetan8: protip: google ma dokładnie coś takiego. Jeżeli twój mail to kajetan@gmail.com to możesz podać przy rejestracji prefix i wyjdzie ci: kajetan+wykop@gmail.com dodatkowo możesz sobie wstawiać kropki wedle uznania np ka.jetan@gmail.com a i tak dojdzie.
@Michuy wiem o tym, ale wysyłający spam może sobie spokojnie te kropki i treść po plusie usunąć j będzie wiedział, że nie powiążę jego spamu z konkretną strona , na której założyłem konto...
@Kajetan8:
Można sobie ustawić catch-all na mailu, jak masz swoją domenę. Prawie niewyczerpane źródło aliasów.
Przerost formy nad treścią, mnie by się nie chciało bawić.
@Michuy losowyciagznakow@jakasdomena.com wszystkie wiadomości dostępne z poziomu jednego konta pogrupowane w foldery przypisane do serwisów na których są złożone konta.