Wpis z mikrobloga

@NorskArisk: No niestety. Mamy tutaj prawdopodobnie idealny przykład backfire effect czyli sytuację, w której umacniamy nasze stanowisko w konfrontacji ze sprzecznymi poglądami.

Niektórzy na wykopie nazywają to też "syndromem oblężonej twierdzy" - czyli skoro wszystkie argumenty są przeciwko nas, a jest to niezgodne z naszym światopoglądem to wypieramy je broniąc naszej twierdzy światopoglądowej i wręcz często umacniamy nasze poglądy (obronę).

@johnny_tomala: @Kempes:
  • Odpowiedz
@niko444 no jak nie dotycxy xd pomijam już masowe wymieranie gatunkow, ustanie cyrkulacji termohalinowej to z powodu ocieplenia klimatu wiele ludzi będzie musiało migrować po swiecie w poszukiwaniu nowego domu, q to nas dotyczy. W samym Bangladeszu milony ludzi będą musialy się ewakuować z powodu podniesienia się poziomu wody, a w innych regionach będzie tak gorąco i slucho, ze nic i nikt tam nie da rady fukncjonować. To wszystko może spowodować,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kempes: w jaki sposob swiat walczy z globalnym ociepleniem?
Bo poza wymuszaniem co kilka lat zakupu nowego samochodu ktory spelnia normy emisji oraz walki z weglem kamiennym (chyba ze rosyjskim to wtedy nie) na rzecz wiatrakow na stworzenie ktorych zuzywa sie ogromne ilosci energii, tony wlokna szklanego i żywic (ktore jak wiadomo szybo i bezpiecznie sie biodegraduja), to nic mi do glowy nie przychodzi
  • Odpowiedz
Czlowiek ma na ocieplenie klimatu bardzo duży wpływ.

@Kempes: znacznie większy wpływ ma aktywność słońca
Kolejna sprawa w jaki sposób chcesz ten problem rozwiązać? Bo większe potęgi mają to głęboko w uju, a to że jakiś janusz w pl nie będzie palił śmieciami lub nawet cała polska zacznie być eko zmniejszy problem prawie niezauważalnie poza zrujnowaniem budżetu kraju na tyle aby wrócić do starych nawyków ;)

Ci którzy mówią że ocieplenia nie ma niech zerkną na
gwiezdnywodnik - > Czlowiek ma na ocieplenie klimatu bardzo duży wpływ.
@Kempes: zna...

źródło: comment_h5iJpuswzatApRq5zdRCzqvRm0gZAswa.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@gwiezdny_wodnik: Prawda jest taka że tego problemu nie da sie rozwiązać i skończy się globalną katastrofą jeszcze w tym stuleciu. To jest klasyczny problem wspólnego pastwiska, tyle że na globalną skalę (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Tragedia_wspólnego_pastwiska). Ludzkość nie jest w stanie stawić czoła czemuś tak wielkiemu i skomplikowanemu wyzwaniu. Prędzej czy później skończymy w jakiejś formie dystopijnej postapokaliptycznej rzeczywistości a'la Fallout. Ale to oczywiście nie powód żeby zakłamywać rzeczywistość mówiąc, że człowiek nie
  • Odpowiedz
@johnny_tomala: oczywiście że ten problem da się rozwiązać i zostanie on w jakiś sposób rozwiązany czyli ludzkość sama doprowadzi do zmniejszenia populacji(wojna, kryzysy) lub pomoże jej w tym natura za pomocą zmian klimatu.

Nie będzie to problem wspólnego pastwiska o ile założymy że zmiany klimatu w większym stopniu zależą od innych czynników niż ludzie.

Tysiąc lat temu było prawdopodobnie cieplej niż
  • Odpowiedz
@gwiezdny_wodnik: #!$%@? stary. W linku, który sam podałeś masz grafikę przedstawiającą prawdopodobną temperaturę na przestrzeni wieków. SPÓJRZ NA NIEGO, TAM W TWOIM LINKU.

I TAM W TYM TWOIM LINKU MASZ TO:

początkowo sądzono, że zmiany temperatury były globalne[6]. Pogląd ten zakwestionowano; raport IPCC podsumował te badania, oświadczając, że „...obecne dowody naukowe nie popierają globalnie synchronicznych okresów nietypowego oziębienia lub ocieplenia w tym przedziale czasowym, a konwencjonalne terminy ‘Mała epoka lodowa’
gzres - @gwiezdny_wodnik: #!$%@? stary. W linku, który sam podałeś masz grafikę przed...

źródło: comment_JcP4YAQ1gAs8xFHvbBGMLsq77DkcqIN6.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@gzres: Wstawiłem hasło a fragment który się tam znajduje pokazuje obraz sytuacji jaka miała miejsce

Średniowieczne optimum klimatyczne szczególnie zaznaczyło się w Skandynawii i rejonach polarnych, dlatego na ten okres przypada rozkwit cywilizacji wikingów, którzy m.in. skolonizowali wtedy południową Grenlandię[2]. Także w tym czasie w Anglii i innych rejonach Europy uprawiano winorośl[3]. W Alpach na przedpolach obecnie wycofujących się czół lodowców znajdowane są zakorzenione lub przywleczone z wyższych położeń pnie
  • Odpowiedz
@gwiezdny_wodnik: No, ale zwróć uwagę na cytat, który podałeś - wszędzie mowa o LOKALNYCH zmianach temperatur. Znowu cytuję z Twojego linku to samo, zauważ. Spekulowano, że te LOKALNE zmiany są GLOBALNE, ale okazało się to błędne:

początkowo sądzono, że zmiany temperatury były globalne[6]. Pogląd ten zakwestionowano; raport IPCC podsumował te badania, oświadczając, że „...obecne dowody naukowe nie popierają globalnie synchronicznych okresów nietypowego oziębienia lub ocieplenia w tym przedziale czasowym, a konwencjonalne terminy ‘Mała epoka lodowa’ i ‘Średniowieczne optimum klimatyczne’ okazują się mieć ograniczoną użyteczność w opisywaniu trendów hemisferycznych lub globalnych zmian temperatury w ostatnich stuleciach”[7]. Amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Meteorologiczna (NOAA) oświadcza, że „idea globalnego lub hemisferycznego ‘Średniowiecznego optimum klimatycznego’ cieplejszego niż obecnie okazała się błędna”

Ten wykres jest słaby jak barszcz


To
gzres - @gwiezdny_wodnik: No, ale zwróć uwagę na cytat, który podałeś - wszędzie mowa...

źródło: comment_1kI9Ev3Isi19zFfnhcv7LDWsWZPtsO3d.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz