Wpis z mikrobloga

MIrki Mirabelki woleli byście mieć #mieszkanie w bloku blisko miejsca pracy?
czy woleli byście zainwestować w mieszkanie na wsi nad jeziorkiem oddalone od miasta( pracy ) 20km ?

  • 62
  • Odpowiedz
@g500: Mieszkam obecnie około 16km od miejsca pracy, właśnie nad jeziorkiem (Olsztyn here) i wg mnie to najlepsze rozwiązane, by nie mieszać życia prywatnego i firmowego. Nie muszę jeździć w okolice pracy jak mam wolny dzień ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@g500: a ja #!$%@? przechytrzylem system i już mieszkałem w domku nad jeziorem i znalazłem sobie pracę blisko domku z jeziorkiem i pluje z pogardą na tych co dojeżdżaja codziennie do miasta
  • Odpowiedz
@g500: Mieszkałem w bloku będąc łebkiem teraz mieszkam w domu.
Bez porównania dom bije mieszkanie w prawie każdym aspekcie!
Tańszy- jeśli to jest w miarę nowy dom.
Bardziej komfortowy- bo większy metraż, bo możesz zostawić na środku placu kosiarkę i nikt ci nie ukradnie baa bo masz gdzie postawić kosiarkę xD
W zależności od preferencji ogrodowych może być praktycznie bezobsługowy- ot dom i trawa z paroma drzewami. Raz na 2 tygodnie
  • Odpowiedz
@g500: z doświadczenia wiem, że większość osób, którym marzy się mityczna "ucieczka na wieś" nigdy tam nie mieszkały i nie musiały mierzyć się z uciążliwością dojazdów i ogarnianiem wszystkiego, co wiąże się z posiadaniem domu. własny ogródek i jeziorko są świetne na weekendy, kiedy jest ciepło i można się zrelaksować ze znajomymi albo jeśli jest się na emeryturze/pracuje z domu. jak przychodzi zima, wyjeżdża się i wraca po zmroku, a do
  • Odpowiedz
@g500: odpowiedź brzmi: to zależy. A zależy od tego jaki jest dojazd. Jeśli miałbym codziennie 2-3 godziny kisnąć w korkach to chrzanię to, wolę miasto gdzie wszedzie blisko.

W przeciwnym wypadku wieś wygrywa.
  • Odpowiedz
@g500: Ja mieszkam w bloku i mam 20km do pracy, wychodzi na to przegrałem w życie :) A tak na serio to wolałbym stac godzine w korku zeby mieszkac w domu tylko ze ja mam dzialke 80km od miejsca pracy a to juz min 2 godziny wiec odpada.
  • Odpowiedz
@g500: zależy od lokalizacji. Jeżeli miasto do 100k to na pewno domek. Jeżeli większe to kwestia dojazdu. Np. we Wrocławiu możesz jechać te 20 km i 2 godziny jak dobrze pójdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@g500 domek za miastem ale max 10 km od miasta, bo wieś to jest dramat. Mieszkam od urodzenia na wsi (19 here) i mam dosyć życia z #!$%@? sąsiadami.
  • Odpowiedz