Wpis z mikrobloga

MIrki Mirabelki woleli byście mieć #mieszkanie w bloku blisko miejsca pracy?
czy woleli byście zainwestować w mieszkanie na wsi nad jeziorkiem oddalone od miasta( pracy ) 20km ?

  • 62
  • Odpowiedz
@g500
Koleś, z robotą się nie żenisz. Kto wie gdzie będziesz robił za rok czy dwa
A z mieszkaniem w dupę wpadniesz. Piętra nie dobudujesz...
  • Odpowiedz
@g500: Mam wrażenie że domek na wsi jest fajny jak się go odwiedza u znajomych albo jak się o nim marzy. Później przychodzi utrzymywanie go i się robi problem. Chyba że ktoś lubi #!$%@?ć w ogrodzie, malować płot etc czy dojeżdzać do pracy czy znajomych godzinę samochodem.
  • Odpowiedz
  • 1
@g500 Zależy jakie miasto. Mieszkanie w bloku w Warszawie ma większą wartość praktyczna i trudniej by było dojeżdżać że wsi niż pracować w jakims małym mieście itp.
  • Odpowiedz
@g500: mieszkałem w obu konfiguracjach (dokładnie 20km od miejsca pracy w domu na wsi). Każdego dnia jestem do przodu o godzinę (gdybym dojeżdżał wiejską busikową komunikacją, a nie własnym samochodem to pewnie i 2h) którą poświęcałem na dojazd w obie strony.
  • Odpowiedz
@g500 26 lat mieszkałem na wsi od jakiegoś czasu w bloku. Mam porównanie, wiem jak to wygląda w zimie z ogrzewaniem, z robotą wokół domu latem, z internetem i ogólnie znasm wszystkie aspekty zycia na wsi. I już teraz wiem, że jak tylko będzie to możliwe, to na wieś wracam. Swój kawałek ziemi, ogródek sąd, czy po prostu teren to wartość która przebija bliskość centrum, hałas, smród, komunikację czy inne wątpliwe
  • Odpowiedz
@g500 słynne to zależy, kryteria mogą być różne. U mnie jak za kawalera tylko miasto i blisko roboty, z dziećmi to lepiej na wsi grill, jeziorko, las, łączka, ogólnie dużo zajęć razem, dzieci mają się gdzie wyszaleć i mniej strachu że ci je jakiś frogger rozjedzie, mógłbym dojeżdżać nawet godzinę. Ale każdy ma inne potrzeby tak więc to zależy.
  • Odpowiedz
@g500: zalezy czy cenisz wygode i odpoczynek czy te kilka tygodni w roku kiedy bedziesz mogl sobie usiasc na lezaku przed domem po zakonczeniu sprzatania koszenia zbierania psich kup i latania dziur w plocie. Kazdy odpowiada sobie sam( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz