Wpis z mikrobloga

Generał Pietro - Młot na asasynów - dowódca armii Pugnus Alba

Wasza Świątobliwość Papieżu Michale,

Piszę do Ciebie Ojcze Święty w wielce ważnej sprawie, która może zaważyć na losach krucjaty. Jeden z Krzyżowców, waleczny Dowódca oddziału kawalerii walczącej pod Twoim błogosławieństwem, pułkownik armii Pugnus Alba, pancernej Pięści Państwa Kościelnego na Ziemi Świętej, zginął męczeńską śmiercią pojmany uprzednio przed niegodziwców podczas bitwy pod Tyrem. Pragę tylko zauważyć, że jako osoba z wysokiego dowództwa posiadał wielki wkład w rozwój kampanii i cały ten skarb jakim jest informacja, od którego zależało istnienie tysięcy osób jak i powodzenia pobłogosławionej przez Ciebie, o Ekscelencjo, Krucjaty, ten pokorny Rycerz, Hrabia de la Gregua ( @Gregua ) zamilknął na wieki postawiony do muru. Mógł uratować siebie wydając swoich współbraci, ale on wolał zabrać wszystko ze sobą do Pana.

Proszę Cię o Ojcze Święty, ja Twój pokorny sługa, dziedzic hrabstwa Orvieto, gdzie zawsze jesteś mile widziany, błagam Cię wręcz. Udziel swojego potężnego błogosławieństwa nam maluczkim, dodaj nam sił i daj nam Świętego Męczennika jako przykład. Niech będzie naszym patronem w najtrudniejszych chwilach. On oddał swoje życie za przyjaciół swoich, nie wydał nikogo. Nasz Pan był dla niego najlepszym przykładem.

Wierzę w Twoją mądrość Wasza Świątobliwość i czekam rychłej odpowiedzi. Potrzebujemy Natchnienia Ducha.

Podpisano:

Generał Papieskiej armii Pugnus Alba, Pietro Trabucci, dziedzic hrabstwa Orvieto.

@lacuna

#lacunafabularniekrucjata #lacunafabularniejihad #lacunafabularnie #krucjatacontent
  • 14
@Queltas:
Generale,

W imieniu i dzięki mocom nadanym mi przez Ojca Świętego ogłaszam publicznie rozpoczęcie procesu kanonizacyjnego wobec zamęczonego w Ziemi Świętej hrabiego de la Gregua. Świadkowie, mogący przyczynić się do przyśpieszenia procesu niech zabiorą głos, adresując listy do Kongregacji.

Podpisano

Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych
Mattia Tiziano Manchitti

----------------------------
(listy tylko w tym wątku, proszę nie na PW)
@lacuna:
Najjaśniejsza ekscelencjo papieżu Michale I,

Z radością przyjąłem wieści o rozpoczęciu procesu kanonizacji hrabiego de la Greguy. Usłyszawszy wezwanie o świadectwa świętości tego znakomitego rycerza nie mogłem pozostać obojętny. Znałem go osobiście, to dobry rycerz był i mało pił. W pamięć zapadła mi szczególnie jedna sytuacja z jego udziałem. Kiedyś jeden z jego podkomendnych poprosił go o parę szekli, aby mógł kupić sobie strawę. Hrabia odkrzyknął mu „#!$%@? dziadu! Idź
@lacuna
Sebastien de Rivaux

Umiłowany Prefektcie Kongregacji!

Pamiętam jak kilka tygodni temu gdy pierwsze statki przybiły do Ziemi Świętej, Hrabia de la Gregua pozostawiając swoją barkę przy brzegu zdjął chełm i zbierając do niego ofiarę krążył miedzy uczestkami mszy, aktywnie uczestnicząc w niej. Podczas oblężenia Tyru przybył na pomoc naszym braciom w wierze i mimo czterokrotnej przewagi liczebnej nie opuściła go wiara i odwaga. A jego cudowne ocalenie w tej bitwie, której
@lacuna:
Biskup Adalbert von Bregenz - Pierwszy kapelan Białej Armii i chorąży oddziału włóczników w tejże.

Wasza Eminencjo księże kardynale,

Jako chorąży armii współpracującej z armią, w której pułkownik Hrabia de la Gregua dokonał swoich zasług miałem okazję poznać tego dzielnego rycerza jako niezłomnego wojownika Kościoła Katolickiego. Napawała mnie podziwem jego nieskończona odwaga, gdy na czele swych wojsk maszerował, dając przykład swym podkomendnym, by mierzyć się z niejednokrotnie liczniejszym wrogiem. Każdy
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Queltas: @lacuna
Friedrich Merkel - chorąży Pugnus Alba

Witam

Panie, Hrabia to wielkim człowiekiem był i zawsze "z Bogiem" na klatce mówił. Codziennie się modlił i był przykładem rycerskiego życia. Do tego był pieruńsko silny. Sam byłem świadkiem jak po porannej mszy podszedł do jednego kowala, wziął sztabe żelaza i zgiął ją w pół robiąc z niej podkowę. Do dziś tak podkowa wisi na progu warsztatu i dzieki niej kowal jest