Wpis z mikrobloga

#rimworld Jakie zwierzęta się opłaca hodować? Próbowałem dziki, dobiłem do 16, ale za dużo roboty, za mało mięsa, za dużo muszą latać koło tego koloniści. Próbowałem indyki doszło do 38, ale to samo, ogromne ilości paszy i opieki, a jajka tylko zapłodnione składają... Próbowałem bumalopy, przestałem jak jebnal w nie moździerz ( ͡° ʖ̯ ͡°), udało mi się parować wargi i to jest do tej pory jedyne z sensem. Krów nie ma mają handlarze.
  • 17
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: Zależy co jest Twoim celem w hodowli. Bumalopy są fajne do atakowania oraz obrony kolonii. U mnie najlepiej sprawdzają się muflonki i niedźwiadki. A no i kurki na jajka się opłaca. To wszystko zależy od Twojego stylu gry, tego jak prowadzisz kolonię i co chcesz osiągnąć.
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: Indyki są dość trudnym zwierzęciem do hodowli. Potrafią być upierdliwe i nie zawsze się to udaje. Stosunek czas/praca/produkt jest dość słaby. Pójdź w kurki i jakąś cięższą zwierzynę typu misie i muflonki. Megaleniwce są spoczko do obrony/ataku w większej grupie ale wymagają sporych zapasów.
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: Dziki i kury. Dziki są szybkie, rozmnażają się przyzwoicie, mogą atakować i jedzą zwłoki i trawę więc są samowystarczalne
Kury bo jedzą trawę i jajka które kiedyś były warte dość sporo mięsa, jedno jajko wystarczy na prosty posiłek no i przy dobrym tempie możesz szybko dobić 100 kur
No i pamiętaj żeby proporcje samic do samców było 10:1, bo samce oprócz zapładniania nie robią nic ciekawego, a samice rodzą
  • Odpowiedz
  • 0
@KrzysiuPG
@Booty_Gurl

Jeszcze jedno pytanko, a nie chce robić nowego wpisu, żeby nie śmiecić. Gram bez modów. Jeden kolonista stracił płuco, drugi palec u stopy. Jak to naprawić? Mogę jakoś zrobić przeszczep z zabitego wroga? A może z więźnia? Potrzebuje jakiś modów? Płuco da się przeszczepić, bo widziałem w menu taką opcję, ale skąd wziąć organ? A palec u nogi? A i kolejna rzecz co ze starymi ranami? Typu old gunshot, albo
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena płuco możesz wyciąć więźniowi i wszczepić koloniscie, z jednym palcem to możesz najwyżej cała stopę lub nogę przeszczepić ale się nie opłaca bo stracone palce delikatnie wpływają na kolonistow. Blizny możesz na vanilli naprawić tylko zastępując kończyny protezami.

No i przy wycinaniu więźniowi płuca dostaniesz na kilka dni minus do nastroju dla kolonistow i dla więźnia
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: U mnie misie się o tyle sprawdzały, że jak nie miały co jeść to same polowały na zwierzynę dostępną na mapie. Co do proporcji to tak jak wspomniał @KrzysiuPG lub możesz spróbować też 15:1. Co do płuca możesz je kupić u handlarzy lub wyciąć więźniowi. Bez modyfikacji możesz też wyleczyć blizny. Nie pamiętam jak się nazywały ale są poszczególne artefakty, które takie bajery umożliwiają. Można je czasami zdobyć z wypraw
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: polecam mody, takie jak vegetable Garden. Możesz w nim hodować grzyby wysokobiałkowe, które zastępują mięso.

Ogólnie hodowla zwierząt na mięso jest mało opłacalna. Lepiej polować na wszystko co się rusza i mieć dużą zamrażarkę na nadwyżki mięsa.

A odnośnie organów jest mod na produkowanie organów sztucznych i bionicznych, gdzie możesz wykonać płuca samemu.

Nie zaburza on też balansu gry, bo aby wyprodukować dany organ trzeba się trochę narobić i poświęcić
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: jak dla mnie to żadnych na czystym rimie . Za dużo roboty za mało korzyści.
Ja mam akurat mod który podawała szkolić zwierzęta do zabijania konkretnych celów + mod na zbroje dla zwierząt. Hoduje sobie wargi, husky, niedźwiedzie, i dwa dinozaury ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Planuje jeszcze zarobić suicide squad bumalop żeby atakowały oblężenia na moją bazę
  • Odpowiedz