Wpis z mikrobloga

Skullcrushers 100kg x 5 :D Nowy PR, poprzedni 95kg x 5 (wrzucałem w którymś wpisie także filmik).

Dzisiaj był trening Max effort upper, na pierwszy ogień poszedł Close grip Incline bench press 1RM. Poprzedni rekord 180kg x 1, teraz zrobiłem banalnie proste 182,5kg, i pokusiłem się na 190kg x 1 niestety nie poszło gdzieś w górnej połowie, 2/3 ruchu spaliłem. Ale kwestia czasu i 200kg i na skosie będzie latało wąskim chwytem :D

Następnie poszły skullcrushery 5RM, solidna forma, głowa przyklejona do ławki, każde powtórzenie dotyka czoła, poszło 100kg x 5 elegancko, no 5 powtórzenie mi uciekło trochę, bo robiąc je zdałem sobie sprawę że zapomniałem ustawić zabezpieczeń :P Co mogło się niefortunnie skończyć lol. Nie wspominając o skurczu pośladka. Potem poszedł back off set, amrap 60kg x 20, spaliło mi to już tricepsy kompletnie. Filmik z trochę słabego kąta, (gapisz mi się na bebech?) , ale jak wspominałem wyżej wrzucałem można też zobaczyć 95kg x 5 które jakiś czas temu wrzucałem.

Ogólnie lekki trening, tak jak było planowane.

Trening:

Close grip Incline bench 182,5kg x 1 190kg x 0
Skullcrushers 40x5 60x5 80x5 100kg x 5, 60kg x 20
Incline bench db rows - 4x15

Band triceps pushdown 4x30
Hammer curl 3x8
Band pullaparts 4x30

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
IntruderXXL - Skullcrushers 100kg x 5 :D Nowy PR, poprzedni 95kg x 5 (wrzucałem w któ...
  • 10
  • Odpowiedz
ziomson, to lepiej takie skullcrashery robić takim szerokim chwytem? A nie im wężej = lepiej?


@deshix: Chwyt mniej więcej na szerokości barków. Do tego SZTANGA PROSTA, nie łamana. Sztanga łamana (ez bar) zmniejsza obciążenie na łokieć, a my CHCEMY mieć ten łokieć obciążony, bo właśnie to wpływa na wynik w wyciskaniu leżąc.
  • Odpowiedz
a wyciskanie wąsko CG BP, to też tak m/w szerokość barków?


@deshix: Tak, dla przeciętnej osoby to jest mniej więcej palec wskazujący tuż przy gładkiej części sztangi. w CG BP bardziej się liczy jednak sposób prowadzenia łokci, po prostu prowadzisz je bardzo blisko ciała..
  • Odpowiedz