Wpis z mikrobloga

Może by tak zrobić wpis w stylu ,,Podręcznik Niedzielnego Widza" ? dla osób które nie znają się na F1 a będą oglądali przede wszystkim ze względu na Kubice? Wiecie podstawowy opis zespołów , kierowców , przezwisk np. ,,Torpeda" i znanych anegdotek np. ,,Hulkenberg nigdy nie stanął na podium".

Podstawowe zagadnienia np. DRS , ERS , Pit-Stop, Opony, Formuła 1.5
Mogę się podjąć takiego przedsięwzięcia jeżeli będzie takie zapotrzebowanie , chyba że ktoś jest w stanie zrobić to lepiej i merytoryczniej. Ja daję tylko taką Idee, każdy może z niej skorzystać ( ͡° ͜ʖ ͡°). Co o tym myślicie ?
#f1 #kubica
  • 45
  • Odpowiedz
Może by tak zrobić wpis w stylu ,,Podręcznik Niedzielnego Widza" ?


@jaxonxst: przydałoby się. Bo co widzę coś o Kubicy, albo F1, to wiecie bo hehe ten cały Williams, a ja sobie myślę, kto to #!$%@? jest ten Williams? Dopiero po kilku miesiącach się dowiedziałem od znajomego, że to nie jest żaden facet xD
  • Odpowiedz
@jaxonxst: zaczyna się 5 godzina a tu 183 lajki za....zwyczajny pomysł. Powariowaliście, ale dziękuje , ten wpis pobija mój osobisty rekord w ilości plusów w jednym wpisie (166) . Uwielbiam was :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jaxonxst: świetny pomysł, ostatni raz F1 oglądałem jak Kubica jeszcze jeździł. Oczywiście zamierzam teraz oglądać, a domyślam się, że się trochę zmieniło. I tak, jestem 100% sezonowcem i myślę, że jest więcej takich jak ja :)
  • Odpowiedz
@dlolb: Teraz silniki zostały zamienione z V8 na V6 z turbodoładowaniem , mamy system halo (ten nad głową kierowcy) , DRS (otwarcie tylnego spoilera na prostej) . A z kierowców co jeździli za czasów Kubicy zostali tak naprawdę tylko Vettel, Hamilton , Raikkonen , Hulkenberg i Grosjean (chyba nikogo nie pominąłem)
17 latek jeździł w F1 (Max Verstappen w sezonie 2015)
Był wypadek śmiertelny (Jules Bianchi w Japonii 2014)

No
  • Odpowiedz
@jaxonxst: Dobry pomysł. Mam kilka propozycji do poradnika:

- Dyfuzor i skrzydła. Dlaczego je stosować? Jak zmienia się Cl i Cd w zależności od kąta natarcia?
- Wibroizolacja silnika w Formule 1
- Dlaczego pushrod, a nie pullrod? System z jednym damperem czy dwoma, a może triplex?
- Co to KERS? Jakie
  • Odpowiedz
@Tomba: Ja jestem januszem w kwestiach technicznych xD , bardzo fajne pytania , ale wiesz myślałem o prostych, podstawowych sprawach, prostym językiem .
  • Odpowiedz
@jaxonxst: Spoko, mogę coś naskrobać, jak będą chętni i będę mieć czas :) Na samym F1 mało się znam, ale na technikaliach już trochę bardziej.
Pozdrawiam
  • Odpowiedz