Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was zechciałby mi pomóc w napisaniu krótkiego kodu w C# rozwiązującego układ równań pokazany w jpg? Lub czy ktoś mógłby podesłać jakiś konkretny link gdzie pokazane jest krok po kroku jak napisać taki kod?

Nie jestem programistą, ale coś tam próbuję pisać na niewielkie potrzeby w swojej branży. Coś tam rozumiem, coś tam sobie próbuję, uczę się ciągle ale ogólnie jestem totalnie zielony jeśli chodzi o jakieś zaawansowane funkcje. Chciałbym, żeby ktoś mi ewentualnie wytłumaczył krok po kroku jak dojść, jak co napisać.

Dla jasności w tym równaniu potrzebuję wyznaczyć x i y (gdzie x należałby do zboru liczb naturalnych, a y do rzeczywistych dodatnich). K natomiast należy do zbioru liczb pokazanych w jpg. L i H są na ogół znane. Ktoś coś?

W ostateczności może być to napisane w Phytonie.

#csharp #phyton #programowanie #naukaprogramowania
darog92 - Czy ktoś z Was zechciałby mi pomóc w napisaniu krótkiego kodu w C# rozwiązu...

źródło: comment_vYbb5ScEiqPncpxtcak1S772mqOdo0Bu.jpg

Pobierz
  • 5
@darog92: a tak serio, najpierw zainteresuj się jak wprowadzać będziesz dane. Z pliku? W jakim formacie? Poprzez interfejs?
A potem wystarczy przekształcić równanie, zadeklarować kilka zmiennych, dodać weryfikację czy np. K się mieści w zakresie i wyświetlić wynik.

Ma to być prpgram consolowy, webowy, w wpf czy tam winforms?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@darog92: najpierw napisz sobie jak wygląda rozwiązanie takiego układu równań "na papierze". Później jak napisał@Luntri określ jak chcesz wpisywać dane - najłatwiej będzie zdeklarować zmienne wprowadzone jako

typZmiennej nazwa = ConsoleReadLine();

jeśli nie musisz zabezpieczyć przed wpisem jakieś pierdoły typu spacja/znak Unicode jako int - wywali wyjątek i wyjdzie z programu, to po ogarnięciu pierwszego akapitu resztą pójdzie lekko z drobna pomocą Google ;-)