Wpis z mikrobloga

Garść #statystyka o smutnych zarobkach w Polsce!


Mediana = 3035zł NETTO
Oznacza to, że połowa osób w Polsce zarabia poniżej 3035zł. Brane są pod uwagę tylko osoby pracujące i to w firmach powyżej 9 osób. Oznacza to, że realna uwzględniająca bezrobocie i osoby pracujące w mikrofirmach będzie zdecydowanie niższa.

Dominanta = 1808zł NETTO
Oznacza to, że najczęstsza pensja jaką otrzymuje się w Polsce to właśnie 1808zł. Gdybyś miał strzelać ile losowa osoba zarabia w tym momencie, powinieneś powiedzieć 1808zł, żeby mieć największe szanse na trafienie.
.
.
.
Teraz co to oznacza.

PRZYKŁADOWY WARIANT - kawaler w kawalerce z myślą o kupnie mieszkania dwupokojowego w Gdańsku z zarobkami na poziomie mediany w Gdańsku (PRZECIĘTNE CELE W ŻYCIU).
1200 - cena najmu kawalerki
400 - koszty związane z kawalerką
900 - koszty miesięczne życia
Zostaje 500zł oszczędności
Po ponad 4 latach zaoszczędzone na 10% wkładu własnego do mieszkania dwupokojowego
Potem 25 lat spłacania kredytu z ratą 1160zł.
W wieku 50 lat spłacisz kredyt i będziesz w końcu mógł zacząć żyć! ŻYCIE ZACZYNA SIĘ PO PIĘĆDZIESIĄTCE!

OBLICZENIA Z OPISEM:






Janusz Pawlacz, lat 50, nic w życiu nie osiągnął, nigdzie nie był, nic nie widział, nigdy nie żył.


#polska #zarobki #przecietnecelewzyciu #ciekawostki
Pobierz
źródło: comment_aYouTrqV9On9kndAX9KMBvfDYHMov5ta.jpg
  • 278
@janiszewski152: tak jak powiedziałam. Biedni ludzie zazwyczaj są niewykształceni. No i zazwyczaj nie są biedni bez przyczyny. Brak jakiejolwiek autorefleksji czy jakiejkolwiek refleksji nad życiem, pędzenie za swoimi pierwotnymi instynktami - zrobić gówniaka. A potem państwo utrzymuje.
Kobiety (i w sumie mężczyźni też) z klasy średniej zazwyczaj mają wystarczająco dużo pieniedzy żeby się utrzymać na jakimś przyzwoitym poziomie, ale nie stać ich na własne mieszkanie, więc nie stać ich na dziecko.
@gzres: drugi absurd jest taki ze ludzie nadal wola w większości kupić to co jest najtańsze a nie najlepsze, przez to Janusze tną koszty płacąc pracownikom minimum żeby mieć jak najniższe ceny i kółko się zamyka XD dobre firmy są wypychane z rynku i możesz w takim Piździszewie szukać roboty za 1500 na zleceniu u pijanego majstra co zrobi tanio ale tanio i czasem trzeźwy przyjdzie albo możesz stać przy rozbiorze
@gzres: A potem się dziwią, że ludzie po 30-ce nadal siedzą w jednym mieszkaniu z rodzicami. Jak nie mają za wiele żeby odłożyć. Sam nie narzekam na swoje zarobki, tuż nad medianą, ale dopiero teraz stać mnie aby wybudować swój dom oczywiście z kredytem na 15-20 lat, a już 31 wiosen w tym roku stuknie.
Twoja bańka informacyjna. Ja sam nie znam nikogo tak zarabiającego (w sensie np. umowa o prace na minimalną, a pod stołem np. drugie tyle).


@gzres: jeśli nie spotkałeś się z tym jakże powszechnym sposobem oszczędzania w januszobiznesach, to znaczy że guzik w życiu widziałeś i raczej brak ci kompetencji do wyciągania zbyt daleko idących wniosków.

PS: 2/3 swojego życia zawodowego miałem w ten sposób wypłacaną pensję. Na własne życzenie zresztą.

PPS:
Wiesz co ludzie robią w normalnym kraju? Przeprowadzają się do większego miasta gdzie jest praca, robią kursy i zaraz zarabiają 2 minimalne.


@pomidorowymichal1: Wiesz, że życie to nie piękny film i nie każdy może się przeprowadzić do większego miasta (w życiu bywa różnie)? Wiesz, że nawet gdyby mogli i to zrobili to ceny najmu wyskoczyły jeszcze bardziej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiesz co się robi w Polsce?
@gzres: Ale jak za 900 zł przeżyć? to jest 30 złoty dziennie to wystarczy na jedzenie.

Gdzie Hobby, sport, odzież, buty, elektronika, rozrywka, muzyka, film, kosmetyki, maszynki do golenia, paliwo, ubezpieczenie, samochód, komunikacja miejska.................pakiet danych.
...........

W Polsce trzrba zarabiać przynajmniej 5-6k żeby jakoś funkcjonować.

W #polska ceny #oszukujo jak w #uk 1:1 i drożej.
@DzikaMrowka: Nie jestem przekonany, czy to kwestia pieniędzy. W biednych krajach kobiety jakoś rodzą dużo więcej dzieci a mają sporo gorzej finansowo. Zapytaj przeciętną polkę to Ci powie, że nie chce bo odpowiedzialność, chce się bawić, ruchać na boku, ba, dość pokaźna część kobiet nawet nie chce mieć juz stałego partnera. Jak kiedyś jeszcze pracowałem w korpo to było tam sporo kobiet, i zarabiały około 4 netto, może ze 3 chciały
tak jak powiedziałam. Biedni ludzie zazwyczaj są niewykształceni. No i zazwyczaj nie są biedni bez przyczyny. Brak jakiejolwiek autorefleksji czy jakiejkolwiek refleksji nad życiem, pędzenie za swoimi pierwotnymi instynktami - zrobić gówniaka. A potem państwo utrzymuje.

Kobiety (i w sumie mężczyźni też) z klasy średniej zazwyczaj mają wystarczająco dużo pieniedzy żeby się utrzymać na jakimś przyzwoitym poziomie, ale nie stać ich na własne mieszkanie, więc nie stać ich na dziecko. Dla nich
Mediana = 3035zł NETTO

@gzres: 3035zł netto to tylko przewidywania Infora oparte o średnie wynagrodzenie w grudniu 2018. Sorry bardzo, ale w grudniu zawsze wynagrodzenia podskakują (premie świąteczne, nagrody, 13tki w niektórych firmach itp.), więc jest to najmniej miarodajny miesiąc by prowadzić jakiekolwiek dalsze wyliczenia. Rzeczywista mediana w 2018 to przynajmniej 200zł mniej.
@KlapekApokalipsy:

Nie jestem przekonany, czy to kwestia pieniędzy. W biednych krajach kobiety jakoś rodzą dużo więcej dzieci a mają sporo gorzej finansowo. Zapytaj przeciętną polkę to Ci powie, że nie chce bo odpowiedzialność, chce się bawić, ruchać na boku, ba, dość pokaźna część kobiet nawet nie chce mieć juz stałego partnera. Jak kiedyś jeszcze pracowałem w korpo to było tam sporo kobiet, i zarabiały około 4 netto, może ze 3 chciały
@DzikaMrowka: Ja w sumie 80% kobiet, które poznaję wpisują się właśnie w to do czego się odniosłać. W głowie im tylko zabawy. Pewnie, że to nie sielanka, ale 40 lat temu kobiety z pewnością również wiedziały, że dziecko to nie sielanka a jakoś je rodziły. Ja bym stawiał na promowanie takiego stylu życia przez władzę. Rób karierę, po co Ci facet, po co Ci dzieci, emerytura będzie sowita, takie tam.
@gzres: a z drugiej strony samochody na ulicach nie są złe, w sklepach ludzi po sufit, do tego bardzo popularne w naszym kraju jest budowanie domów, co wcale nie jest takie częste i które jakby typowy Amerykanin zobaczył, to myślałby, że tu jakiś bogacz mieszka, bo murowany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak to wytłumaczyć?
@KlapekApokalipsy: eeee, była już kampania społeczna "zdążyłam odwiedzić tokio i paryż, zbudować dom, ale nie zdążyłam urodzić dziecka" i spotkała się z mega oburzeniem kobiet, więc to nie przejdzie :)

Ja nie chcę dziecka i mnieć nie będę (bo mnie nie stać a nie mam zamiaru skończyć jak moje koleżanki w pracy), ale to nie oznacza, że w głowie mi zabawy i co tydzień jestem na imprezie... Po prostu lubię swoje
@DzikaMrowka: No a ja jestem nauczony, że powinienem pracować na siebie i kobietę, zarabiam konkretnie a żadna kobieta nie chce mieć dzieci ; D W sumie jedna chciała, ale wtedy kończyłem jeszcze inżynierkę i powiedziałem, że za półtora roku - więc poszła #!$%@? xD Teraz już takiej znaleźć nie mogę ;) Chętne do bycia razem, ale dzieci fe, nawet jak proponowałem, że nie będzie musiała pracować, to mówiły, że one chcą
No a ja jestem nauczony, że powinienem pracować na siebie i kobietę, zarabiam konkretnie a żadna kobieta nie chce mieć dzieci ; D W sumie jedna chciała, ale wtedy kończyłem jeszcze inżynierkę i powiedziałem, że za półtora roku - więc poszła #!$%@? xD Teraz już takiej znaleźć nie mogę ;) Chętne do bycia razem, ale dzieci fe, nawet jak proponowałem, że nie będzie musiała pracować, to mówiły, że one chcą pracować i