Wpis z mikrobloga

eldo
Powiedzcie mi na co uważać przy umowie najmu mieszkania? Chciałbym wynająć komuś kawalerkę i zastanawiam się co powinno znaleźć się w samej umowie najmu żeby zabezpieczyć mnie dodatkowo jako właściciela. Zastanawia mnie też na jakie grupy społeczne należy szczególnie zwracać uwagę? Wiadomix #madka z gówniak odpada na starcie. Ale jak to jest z ukraińcami?
#pytaniedoeksperta #wynajem #nieruchomosci #prawo
  • 10
@Your_Stary: wynajmowanie matce z dzieckiem, w szczególności tańszego mieszkania = wysoka zaliczka, u mnie zostawiła zasrane ściany i łazienkę , przestała płacić i się wyprowadziła.
Dobrym zabezpieczeniem jest również oświadczenie notarialne ze wynajmujący ma gdzie mieszkać - koszt śmieszny a dupa kryta
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Your_Stary: zacznij od sprawdzenia w necie co to jest najem okazjonalny. Dużo materiałów, instrukcji oraz wzorów znajdziesz w necie.

Potem poczytaj o sposobie zgłoszenia i opłacania podatku z najmu. Dodam że jednym z warunków najmu okazjonalnego jest zgłoszenie umowy do US i przedstawienie zaświadczenia o zgłoszeniu najemcy w określonym czasie.

Potem zastanów się nad doborem najemcy.

Spisz szczegółowy protokół wydania lokalu, najlepiej z dokumentacją fotograficzną.

Co do wysokości kaucji - teoretycznie
Chciałbym wynająć komuś kawalerkę i zastanawiam się co powinno znaleźć się w samej umowie najmu żeby zabezpieczyć mnie dodatkowo jako właściciela.


@Your_Stary: wynajmujesz coś warte ponad kilkaset tysięcy złotych, a po porady idziesz na mirko - ludzie co jest z wami nie tak?
@sin89: Czy umowa na czas określony jest zabezpieczeniem w przypadku, gdy po jej wygaśnięciu najemca nie będzie chciał się wyprowadzić (i nie będzie płacił)?
@sin89: ok, ale czy w przypadku gdy umowa wygaśnie, a najemca nie płaci to mogę go zgodnie z prawem szybko eksmitować z mieszkania? Kary umowne w przypadku niewypłacalności i tak są raczej nie do ściągniecia.
Jest jakiś legalny sposób skonstruowania umowy tak, żeby w razie czego móc szybko eksmitować problematycznego najemcę?
@Ogar_Ogar: no bo gdzie znajdę tak wspaniałych ekspertów od każdej dziedziny jak nie tu? Na mirko?
Jak ktoś pyta o jakieś drobne niuanse prawne przy zakupie auta za grube kwoty, jak to czasem bywa w tym miejscu, to też uważasz że coś z nim nie tak? Myślę że coś nie tak jest z człowiekiem dopiero wtedy gdy zapyta tylko na mirko, ale jednocześnie oleje wszystkie inne opcje i źródła informacji( ͡