Wpis z mikrobloga

  • 2
@mateusz-zahorski O co chodzi? Chce pomóc zwierzęciu i bym może znaleźć mu dom.

@smokers Nie wiem czy to będzie cięcie jaj, bo nie wiem jakiej jest płci (nie dał sobie zajrzeć :D), chociaż podejrzewamy chłopca

@pilot1123 Dzikie zwierzę które codziennie przychodzi pod mój dom, żeby je namarmic.. tia
  • Odpowiedz
Czas odpowiedni do sterylizacji lub kastracji kota zależy od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest indywidualny poziom rozwoju kota. Ogólna reguła mówi, że koty powinny być kastrowane nie później niż zaraz po osiągnięciu dojrzałości płciowej (około 6 – 8 miesiąc życia).


@hangover: nie wiem, wpisz w google i poczytaj? Weterynarz i tak Cię odeśle jak kot będzie za stary, ale po co ja Ci tłumaczę skoro to bait XD
  • Odpowiedz
  • 0
@JohnRandom chodzi o to, że koty powinno się kastrować jak najszybciej (bo u kocura sikanie może wejść w nawyk, a u kotki mogą pojawić się choroby), ale to nie znaczy że potem nie wolno już tego robić XDDD
  • Odpowiedz
@hangover I tak, klatka łapka ma moc. Choć słyszałam, że wśród kotów są takie cwane gagatki, które dają się skusić na jedzenie w klatce dopiero jak nie dostają nic innego od dokarmiaczy przez dwa-trzy dni.
  • Odpowiedz
  • 0
@Stalowa_Figura W wakacje łapałam kociaka przez miesiąc. Miał traumę, bo raz położyłam klatkę w takim miejscu, że nie do końca się zamknęła i uciekł, a potem nie chciał już wejść. Ostatecznie złapałam go na inną metodę xD
  • Odpowiedz
  • 1
@Stalowa_Figura ten kot był taki, że potrafił się bawić wędka razem ze mną jak była na odpowiednio dużym kiju. Wzięłam transporter i tak przełożyłam sznureczek, że "wciagalam" zabawkę do środka. Na końcu transportera (to był taki duzym a nie standardowy) położyłam smaczki. Jak wszedł to po prostu zamknęłam drzwiczki :D
Ale mówię, ta metodą nie przejdzie standardowo przy dzikusach, tamten kociak po 1 był mały, więc chciał się bawić, po 2
  • Odpowiedz
  • 1
@Stalowa_Figura Aż napiszę, bo po prostu umarlam. Kot pojechał na zabieg i okazało się, że to kotka. Wykastrowana XD Co prawda robiliśmy czarną kotkę w wakacje, ale zachowywała się kompletnie inaczej i wydaje mi się, że wyglądała inaczej. Od teraz będziemy nacinać kotom uszy.
  • Odpowiedz
@hangover Ostatnio, jak rozmawiałam z głową Fundacji, z którą współpracuję, to opowiedziała mi podobną historię - że wyłapał koty do kastracji a te okazały się już przez kogoś wykastrowane tylko nie nacięto im ucha ani nie zabarwiono.
Nawet kot osiedlowy, którego chciałam wykastrować okazał się być, co usłyszałam od innych Pan karmicielek, przed laty wykastrowany, tylko też nie miał znaczenia na uchu.
Widać takie historie się zdarzają :) tylko kotki szkoda.
  • Odpowiedz