Wpis z mikrobloga

Będą ostrzejsze kontrole spalin. Ministerstwo Środowiska potwierdza

Jak ja kocham ten ból dupy Januszy w 20 letnich Mondeo w klekocie, którzy powołują się na swoje święte prawo nieświadomości prawa machając szabelką xD.
->Hurr a co jak nie wiem, że kupiłem bez "PDFu"? No bo wielka czarna frajerska chmura jaką po sobie zostawiasz nie świadczy o niczym niepokojącym xD. Zresztą nie idzie tego zweryfikować w kilka sekund po wrzuceniu samochodu na podnośnik. Wcale xD
->Hurr teraz nawet benzyny mają DPF!!! No bo podobnie jak dwumasa to wcale ona nie pracuje on na zupełnie innych parametrach niż w dieslu będąc mniej obciążonym. Postęp? A na co to komu. Dizel musi kopcić xD

#rakcontent #samochody #dpf #ekologia #smog
  • 13
@hifiglator: @tasiu84: jezus kur*a wiem, tu chodzi o negację pewnych faktów. Stare dizle śmierdzą i trują. A Janusze dalej swoje, że "hehe pewnie mam rurę czystszą niż w twojej benzynie". No chyba przed wyjazdem z salonu w 2001 roku.

Czasy diesli są policzone i żadne zamiłowania do archaicznej techniki i powoływanie się na legendarne spalanie tutaj nie pomogą.
@Iskaryota owszem, diesel coś tam kopci, ale jak jest dobrze utrzymany silnik to myślę że nie bedzie takiego problemu że spalinami. Oczywiście pomijam tu sytuację gdzie jest wycięty katalizator, dpf i inne xD
@Iskaryota: fakty są takie, że masz jakiś kompleks do silników diesla.
Po pierwsze 20 lat temu nie montowano filtrów cząstek stałych
Po drugie silnik diesla starego typu emituje cząstki stałe bardzo dużej wielkości, które szybko opadają i nie wchłaniają się tak łatwo do organizmu ludzkiego
Po trzecie silniki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem, którymi motoryzacja raczy nas od jakichś 10 lat emitują równie dużą ilość cząstek stałych co silnik diesla. Niestety cząstki
Czasy diesli są policzone


@Iskaryota: Nie są bo nie ma żadnej rozsądnej alternatywy na trasy. Benzyny, hybrydy i elektryki są dobre dla miastowych kiszonek, ale na autostrady nie ma i długo nie będzie nic lepszego niż diesel.