Wpis z mikrobloga

Ku@#a, ja #!$%@?ę (°°

U kumpeli pod domem przypałętał się mały czarny kocurek. Zimno było, śnieg, to przygarnęła. Teraz okazało się, że ten kot został przygarnięty ze schroniska przez córkę sąsiada, żeby dostać w podstawówce dodatkowe punkty z zachowania. Po otrzymaniu w/w punktów kot został #!$%@?. ()

#zalesie #patologiazewsi #gownowpis #koty
  • 108
  • Odpowiedz
@kitaq: No właśnie to jest bulwersujące. Która z nauczycielek ma takie chore pomysły?
@vosmor Dobry pomysł, szkoła jest już po serii wywiadówek, ale zadzwonię do zastępcy dyrektora, żeby wypytać kto w ogóle pozwolił na takie chore akcje.
  • Odpowiedz
@babochka: Może intencje wychowawczyni były dobre, widziała sytuacje w schronisku, skąd miała wiedzieć ze rodzicie wywalą zwierzaka po otrzymaniu gówno-punktów. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Jako że nikt nie odbiera telefonu to pozwoliłam sobie wysłać im maila z zapytaniem, czy taka sytuacja miała miejsce. Wypytałam też kumpele, które mają tam dzieci i wyszło, że są tylko dwie nauczycielki, które mogły mieć takie "szalone" pomysły. Jak dzisiaj nie dostanę odpowiedzi to wpadnę tam w poniedziałek.
  • Odpowiedz
@vosmor: i naprawdę to jest jedyny problem jaki widzisz w tej sytuacji? Jakieś dziecko ma być uznane za grzeczniejsze bo rodzice pozwolą mu zabrać kotka a drugie będzie mieć gorsza ocenę bo nie ma na to warunków? Zrobienie syfu rodzicom którzy nie mają siły na futrzaka bo dziecko będzie narzekać? Wgl zmuszanie ludzi do czegoś takiego za ocenę? To jest tak źle zachowanie ze strony nauczycielki że nie wiem co
  • Odpowiedz
@babochka:

szedłem sobie wczoraj przez osiedle żeby wypić ze znajomymi piwko na ławce i w krzakach usłyszałem miałczenie małego kotka w wieku lat parę miesięcy xD był przyjacielsko nastawiony więc wziąłem go na ręce, rozejrzałem się czy w pobliżu nie ma gdzieś właściciela i poszedłem z nim blok dalej na ławeczkę kulturalnie jak na studęta śmieszka przystało wypić piwko z kolegami dzierżąc kotka, a właściwie od wtedy już Sebka, w rękach
następnie schowałem go pod kurtkę, bardzo mu się tam podobało, mruczał jak mini traktorek, rurzowe paski zachwycone pytały mnie nawet

a ty co skotem na dwur wyszłeś
  • Odpowiedz
@MPXD Wylecieć na zbity pysk? Za propozycję wzięcia kota ze schroniska? Przecież nikomu nie kazała tego zrobić. Ci rodzice zapewne mają mózgi i mogli pomyśleć, że jeśli nie mogą sobie pozwolić na kota to.... może go nie brać??? Przecież to dodatkowe pkty. Dodatkowe.
  • Odpowiedz
@MPXD: Problem jaki widze to ze ktoś zadeklarował się odpowiedzialności za żywe stworzenie i z tej odpowiedzialności się nie wywiązuje.

Jakieś dziecko ma być uznane za grzeczniejsze bo rodzice pozwolą mu zabrać kotka a drugie będzie mieć gorsza ocenę bo nie ma na to warunków


Rozumiem ze byłaś w tej szkole i jesteś w stanie nam opowiedzieć dokładnie co to za akcja była? Czy pokaż zwierzaka? Zaadoptuj zwierzaka? itp. itd. Biorąc pod uwage opis @babochka: Ocena z zachowania. Obstawiam się ze dzieciak to "prymusek" a rodzicie pewnie biedą nie piszczą. Gdyby byli faktycznie tak biedni ze utrzymanie kota było by wyzwaniem to nawet by od tego pomysłu nie zaczęli. W moim otoczeniu częściej okazywało się ze zwierzak był porzucony przez klasę średnio-zamożną lub
  • Odpowiedz
@vosmor: i naprawdę to jest jedyny problem jaki widzisz w tej sytuacji? Jakieś dziecko ma być uznane za grzeczniejsze bo rodzice pozwolą mu zabrać kotka a drugie będzie mieć gorsza ocenę bo nie ma na to warunków? Zrobienie syfu rodzicom którzy nie mają siły na futrzaka bo dziecko będzie narzekać? Wgl zmuszanie ludzi do czegoś takiego za ocenę? To jest tak źle zachowanie ze strony nauczycielki że nie wiem co
  • Odpowiedz