Wpis z mikrobloga

Kierowcy Ubera nie płacą podatków, OKRADAJĄ PAŃSTWO!

To jeden ze sztandarowych okrzyków protestujących Taksówkarzy.

A tutaj przykładowe, uproszczone wyliczenie porównujące podatki płacone przez kierowcę Ubera i kierowcę Taxi. Oparłem się na przykładzie tego, jak ja sam się rozliczam, a więc poprzez własną działalność gospodarczą podpiętą pod tzw. partnera Ubera i biorąc pod uwagę jazdę własnym samochodem. Oczywiście większość kierowców jeździ bez własnej działalności, jednak nie znam dokładnego modelu rozliczeń w takim wypadku więc nie chciałem pchać się w ewentualne duże błędy.

Założyłem zrobienie przez miesiąc kursów, za które pasażerowie zapłacili łącznie 5000zł.

Uproszczenia i założenia:


Jeśli gdzieś są istotne, duże błędy, to śmiało piszcie w komentarzach.

#uber #taxify #taxi
selenita66 - Kierowcy Ubera nie płacą podatków, OKRADAJĄ PAŃSTWO!

To jeden ze szta...

źródło: comment_kpiZiNokleYEDBsXqgBvKc5Gq51KtzOZ.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@selenita66: ubezpieczenie OC/NNW samochodu który jest użytkowany jako TAXI to koszt 2700 -2900 zł przy zniżkach rzędu 50-60 %. Ubezpieczenie takiego samego samochodu z zatajeniem że służy do zarobkowego przewozu osób
to koszt 750- 820 zł.
Ale typowy wykopek jeździ zbiorkomem i takich niuansów nie ogarnia.
  • Odpowiedz
@Krowa_i_kurczak: Czekałem na Ciebie. :) I szczerze mówiąc liczyłem na zwrócenie mi uwagi na jakieś błędy w wyliczeniach po stronie Taxi. Nie sprawiaj mi takiego zawodu!

więc 2x więcej od was


O, kurczę. Chyba nie znałem jakiejś ulgi i przez tyle lat przepłacałem! :) Zdradzisz co to za sposób na obniżenie składek?

A tak nawiasem mówiąc ZUS to nie jest podatek. A wyliczenia dotyczą podatków i zaznaczyłem, że tę kwestię
  • Odpowiedz
@selenita66: super placo podatki, a i tak sa przestepcami skarbowymi xD
i taki protip kazdy moze zostac zlotowa i placic taki podatek
powiedz mi czym rozni sie taka jazda na uber a np. mytaxi? jedno i to samo, dlatego jak nie widac różnicy to po co przepłacać?

i jeszcze
  • Odpowiedz
@elwis106: może matematyki, a dokładnie statystyki.
TAXI jeździ częściej niż zwykły samochód po mieście i wozi większą liczbę pasażerów.
Kierowcy UBER przez swoją prywatną głupotę oszukują na polisie OC/NNW .
PS.Toyota Yaris, silnik 1.4 -super auto na TAXI .Bądźmy poważni.
  • Odpowiedz
@Sepp1991: @devcoder:
Samochód to samochód. Rozmawiamy o jego ubezpieczeniu, a nie o tym czy któremuś z was się podoba czy nie. Pokazałem wam czyjeś obliczenia, co prawda z 2017 roku. Sam taksówki nie ubezpieczałem i od jako takiego ubezpieczania mam nadzieje że mnie bozia uchroni, ale już z wielu źródeł słyszałem że potrafi być taniej niż mityczne 3k. Spoko, nie czepiam się, róbcie co chcecie - sam należę
  • Odpowiedz
@elwis106: UBER - to nie kwestia technologi tylko żerowaniu na Januszach Biznesu którzy myślą że jeżdżąc dla nich
zarobią kokosy.Jest przyzwolenie ze strony Państwa na zabawę w taksówkę pod szyldem UBER.
Do czasu poważnego wypadku wtedy ubezpieczyciel dojedzie takiego kierowcę i będzie głośny płacz.
Możliwe że UBER to HIV a TAXI to #!$%@? i złodzieje.
Ale trudno wymagać od TAXI aby jeździło w stawkach UBER kiedy mają całkiem inne koszty związane z :
-ZUS
  • Odpowiedz
  • 2
O tym że 25% z tego co zapłacicie w UBER ląduje na koncie firmy w USA i Polska z tego nic nie ma szkoda pisać.


Raz, że rozliczenie jest z podmiotem z UE. Dwa, że 23% VATu ląduje w naszym US w wyniku działania tzw. odwrotnego obciążenia. Więc nie masz racji.

A narzekanie na to, że ktoś może traktować Twoją pracę jak hobby to zwykłe bóldupienie. Osobiście, będąc w roli pasażera, znacznie bardziej lubię trafiać na kierowcę który nie traktuje wożenia ludzi jako codzienność.

Taksometr
  • Odpowiedz
@Sepp1991 wczoraj jak wyjeżdżam z lotniska i skręcalem w 17 stycznia w lewo to mi #!$%@? drogę zajechał auris z napisem uber, w środku normalny ciapak. Na środek skrzyżowania #!$%@? wyjechał i kilka samochodów musiało zahamować. To już się robi serio niebezpieczne po prostu.
  • Odpowiedz
@selenita66

A podnoszenie cen to zwyczajny zabieg wolnorynkowy


No chyba że cenę podniesie taksiarz i nie chce odjechac z openera za mniej niż 50 zł. Wtedy to jest już złodziej, nie? I powstają artykuły w mediach
  • Odpowiedz