Wpis z mikrobloga

Dzisiejsza kolacja: Smażona karkówka, smażona słonina, dwa smażone jajka (sadzone), sól.

Mam już wyniki dzisiejszych badań: https://i.imgur.com/YJsFLHh.png

Potas, zgodnie z oczekiwaniami, w normie. Kreatynina niższa niż we wrześniu, i przez to EGFR lepsze. Cholesterol niestety tylko 263, w porównaniu z wrześniowym 272. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ciekawy jest natomiast kwas moczowy. Nie od dzisiaj wiem, że dna moczanowa jest w rodzinie - tata bierze leki na podagrę (je "normalnie", BTW), jedna z babć chyba też miała (też normikowa dieta), i w teście genetycznym było parę genów zwiększających poziom kwasu moczowego. Tak czy siak, symptomów podagry nie mam, a trudno by je było przeoczyć. Według badań jakieś 90% ludzi z hiperurykemią nie zapada na dnę, a żadnej z innych przypadłości z tym związanych tym bardziej nie mam, więc ¯\_(ツ)_/¯.

#gotujzwykopem #keto #mieso #zerocarb #carnivore
anonymousderp - Dzisiejsza kolacja: Smażona karkówka, smażona słonina, dwa smażone ja...

źródło: comment_xBC6mbnskybDQMEHsfJU391MFkKw4gXm.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@JuneJohn: Sam poziom cholesterolu, o ile nie jest jakiś absurdalnie niski, albo absurdalnie wysoki, jest absolutnie bezużyteczny do czegokolwiek. Ale ludzie tutaj często o to pytają, więc się wykosztowałem na 9,98 zł i zrobiłem to badanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Użytecznym wskaźnikiem jest stosunek trójglicerydów do HDL, lub też (o ile wiem niedostępne w Polsce) badanie subfrakcji LDL.
  • Odpowiedz