Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#prawo

Czy przyrodnie rodzeństwo może w przyszłości domagać się majątku ode mnie, który dostałem od ojca? (Jest to kompletnie obca mi osoba, na razie ma 1,5 roku)

Da się wypisać z ksiąg wieczystych? Jeśli tak to jak wygląda to?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania W przypadku zejścia delikwenta (ojca) żona dziedziczy 50% a dzieci się dzielą pomiędzy sobą pozostałymi 50%.
Jeśli był testament to i tak dziecko, które nic w nim nie miało zapisane ma prawo do zachowku w odpowiednim % (chyba 25, ale nie pamiętam dokładnie).

Jak darowizną dostałeś x lat temu jakieś ruchomości/nieruchomości to są Twoje i tyle.
  • Odpowiedz
Jeśli był testament to i tak dziecko, które nic w nim nie miało zapisane ma prawo do zachowku w odpowiednim % (chyba 25, ale nie pamiętam dokładnie).


@alfka: ale tylko jego dziecko a nie dziecko ktorego nie jest on ojcem.
  • Odpowiedz
No, to chyba się rozumie samo przez się, że w domyśle drugie dziecko jego ojca.


@alfka: no tak ale skad pomysl ze jego ojciec ma drugie dziecko? Moze to jego matka ma drugie dziecko...
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania nie. Darowizna jest na ciebie, więc to coś jest twoje i tylko twoje. Może się domagać i słusznie po śmierci ojca spadku do podziału. Teraz nie masz się co bać, to coś jeśli jest twoje i masz podstawy do tego w postaci aktu notarialnego darowizny jest tylko twoje i będzie tylko twoje.
  • Odpowiedz