Wpis z mikrobloga

Mireczki, co myślicie o braku odpowiedzi po spotkaniu ze strony firmy, w której byliście na rekrutacji?

Mój różowy twierdzi, że to zupełnie normalne, że jak sie nie odezwą np. w ciagu miesiąca, to mogę przyjąć, że mnie nie wybrali.

Ja jednak mam nieco inne podejście.
Po rozmowie oczekuję zwykłego feedbacku o dowolnej treści, informującego mnie o zakończonej rekrutacji, chcę wiedzieć na czym stoję, tym bardziej, że czas rekrutacji jest indywidualny dla kazdej firmy, w jednej rekrutacja trwa 2 tygodnie, a w innej 3 miesiące, czy to znaczy, że mam czekaćnie wiadomo ile w nadziei, że mnie przyjeli?

Czy oczekuję zbyt wiele, skoro twierdzę, ze rekrutacja to poważna sprawa, a nie wizyta w spożywczaku?

#pracbaza #praca #pracait #rekrutacja #rekrutujo #kiciochpyta #pytanie
  • 7
@Silvervend @pierwszylepszylogin Do mnie odezwali się po kilku dniach i kazali napisać coś w stylu listu motywacyjnego, po czym mieli się odezwać w bliżej nieokreślonym terminie, dopiero po zapytaniu z mojej strony o statusie rekrutacji, otrzymałem odpowiedź.

@MiguelZCali: Tak i jeszcze chciałbym pieniądze zarabiać, za Twoich czasów, to się płaciło za możliwość pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ranski: A tak na serio nie wiem w jak innych branżach, ale w IT sporo się zmienia pod względem kultury rekrutacji, już miałem ze dwie firmy, gdzie dostałem odpowiedź po 2-3 dniach wraz z mailem i wypunktowaniem co im nie pasowało - to akurat jest genialne, bo wtedy wiedziałem co muszę poprawić.
@MiguelZCali: Ja w końcu też dostałem feedback z powodem odrzucenia mojej kandydatury, ale nie zbiegałem o to, chciałem tylko proste info o statusie rekrutacji, żeby wiedzieć na czym stoję.