Wpis z mikrobloga

Kilka krótkich informacji #budujzchaferem

1. Przygotowaliśmy nowy układ pomieszczeń w projekcie modelowym. Salon jest nieco większy, a pralnia jest na górze. Co myślicie?

2. W komentarzu nowa wizualizacja domu.

3. Odświeżyłem wygląd bloga - jest podobnie, ale tak jakby przyjemniej :) Poza tym doszły powiadomienia o nowych komentarzach oraz wyszukiwarka.

4. Wrzuciłem jeden z rozdziałów mojej książki (o tym, jak wybrać wykonawcę): https://blog.poradnik-budowlany.com/moja-ksiazka/ (wersja audio). Miłego słuchania!

5. Ciągnie się za mną od 2 tygodni grypa więc podcasty będę uruchamiał dopiero za kilka dni.

#budowadomu #budowa
chafer - Kilka krótkich informacji #budujzchaferem 

1. Przygotowaliśmy nowy układ ...

źródło: comment_I8T8xwoVVzPAZFUqo9NLybqfscvdAE9t.jpg

Pobierz
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@chafer: w kuchni tylko takie małe okno? Może lepiej dać jeszcze jedno, powiększyć to co jest a najlepiej dać modne ostatnio okno narożne? Trochę ciemna ta kuchnia będzie w obecnym stanie.
@chafer:

Do spiżarki przy kuchni zrobiłbym wejście pod schodami, a od kuchni ściana z meblami - większość potrzebnych rzeczy zawsze jest w kuchni, spiżarka raczej na "zapasowe" rzeczy jest. No i będzie dodatkowy rząd szafek w kuchni zamiast wejścia :)
Kuchnia - minimum 2x większe okno!
Wiatrołap - fajnie, bo duży. Dwie szafy to już coś. Ewentualnie można cofnąć drzwi wejściowe, aby goście czekając na otwarcie nie mokli. Stworzyłoby to jakieś
@chafer: Układ generalnie ok. Okno w kuchni dałbym normalniej wysokości zamiast to gruntu, za to 3x szersze. Zmieniłoby to optycznie wygląd frontu i znacznie lepiej doświetliło kuchnię. U góry pozbyłbym się garderoby po prawej i dał tą powierzchnię do pokojów. A tak to gites.
@chafer: Według mnie pogubiliście się z celem projektu. Pierwszy projekt z tą parterówką miał fajne sztywne wytyczne do kogo jest skierowany i czym się kierujecie a tutaj mam wrażenie jak zawieje. Są plusy, ale opisze minusy bo plusy i tak każdy zna.
-161m2 to bardzo dużo, dla rodziny 2+2 starczy 130m2. Gdy dzieciaki wyjadą to dom będzie stał pusty a góry starzy nie zamnką bo na dole nie ma sypialni i
@Rst00: @khurghan: Okno poziome prezentuje się gorzej niż pionowe na tej elewacji, ale może coś wymyślę.

@leesiuu: Odnośnie spiżarki masz rację. Część osób preferuje natomiast bezpośrednią komunikację z kuchnią. Coś za coś.

@Gewon: W pewien sposób tym projektem również szukamy wytycznych. Myślę, że każdy wyciąga coś ciekawego z naszej pracy przy okazji dzieląc się swoimi spostrzeżeniami. Cel tego domu jest jasny - rodzina 2+3.
@chafer mam problem z powiększeniem planu - w aplikacji mobilnych wykop wywala błąd a przez kompa się nie ładuje. Też ktoś ma taki błąd?
@ahaw: @Rst00: @khurghan: Dzięki! Pokombinujemy jeszcze.

@leesiuu: "Generalnie rozkład w środku mi się bardzo podoba. Co do samej bryły to już kwestia indywidualna, ale moim zdaniem jest lepiej niż było.". Uff, dzięki! :)

@Gewon: "a tutaj mam wrażenie jak zawieje."

Ten projekt okazał się o wiele trudniejszy w realizacji. Mały parterowy dom to mało możliwości i szybka droga do opracowania rozwiązań. Większy dom to kilka razy więcej