Wpis z mikrobloga

Mój pierwszy tego typu tekst ale k*rwica polityczna mnie już tak łapie, że muszę to wyrzucić to w eter.

Mój gówno wpis, żadna nowość, żadne odkrycie. Dziś oglądając konferencję Pana Biedronia (tak, nie miałem nic lepszego do roboty), spowodowało to co poniżej.

Wciąż obijamy się o PO, PIS, Kukiz, SLD, PSL, Rysiu , Nowoczesna. I tak po kolei, Król Jarosław, szeregowy poseł, ale de facto szef wszystkich szefów jak Krzysztof Jarzyna ze Szczecina i nikt nie widzi w tym problemu. Sądy, Trybunały, wieczne hasła: „totalna opozycja”, „przez ostatnie 8 lat…”, „wina poprzedników” , Antoni, Pan z Apteki , Wycinka lasów / puszczy, zła unia , „tylko my mamy rację”. Rzygać się chce , a jak włączymy telewizję od drugiego Jarosława to rzyg podwójny. Wystarczy posłuchać tych MINISTRantów, to można dojść do wniosku, jakby oderwani byli od wideł i ktoś taki kształtuje Nasz kraj. Oglądałem tych geniuszy podczas komisji dot. ustawy „o prądzie” to oni nie potrafią napisać poprawnie składni ustawy (wieczne złe odwołania, pomyłki) , nie wnikam w merytorykę. Człowiek się pierd*lnie w robocie z czymś to jakaś refleksja do człowieka dociera i wyciąga wnioski. Tam pisane na kolanie dokumenty, które wpływają na losy milionów Polaków. Wstawanie z kolan na arenie międzynarodowej , nie wiem czy mamy z jakimkolwiek krajem partnerskie stosunki dyplomatyczne? Nie wiem, nie wydaje mi się. Może z SAN ESCOBAR. No ale cały czas wstajemy, jeszcze trochę i wstaniemy na sto pro. Zrezygnujmy ze złych francuskich helikopterów bo offset za mały, kupmy … nic . No dobra 3-4 szt. Black Hawk’ów z wolnej ręki to potencjał godny kraju w takim położeniu geopolitycznym z 38 milionową populacją. Nie znam się na wojskowości, ale na zdrowy rozum podpowiada, że wolałbym mieć kilkadziesiąt tych „złych” fruwających maszyn niż te parę sztuk „genialnych”. Zagadka: Generał może salutować aptekarzowi? Odpowiedź: Może. Wstajemy z Kolan bo Aptekarza zamknęli we pace czyli Państwo działa sprawnie. Temat zamknięty. Spółki skarbu Państwa przesiąknięte wiernymi działaczami, bez kompetencji, na kierowniczych stanowiskach. Jak długo to wytrzyma? Służba zdrowia , tutaj to chyba nigdy się nic nie zmieni (może jak Biedroń wygra, ale o tym później). No i już nie jesteśmy Państwem teoretycznym, kontrole w ubojniach , mięso świeże, można lecieć na Kebaba. To Tyle o Prawych i Sprawiedliwych.

Platformersi… Cały czas: „Jesteśmy nie Prawi i nie Sprawiedliwi”, „ Musimy odsunąć ich od władzy”. O nich to chyba wszystko bo to ich pomysł na Polskę. Grzesiu , Ewka , No i Ci od Rysia. Elita godna do walki z dinozaurami na argumenty a nie z Prawymi i Sprawiedliwymi. To nawet nie ta liga. Ludzie, którzy nie mają żadnej wizji, pomysłów, propozycji i mają nadzieję coś wygrać. Prawi chociaż zrealizowali kilka głośnych obietnic i to trzeba im oddać. Jedyna nadzieja Platformersów w Europejskim Donaldzie, którzy wierzą, że wróci i rozjedzie białym koniem wszystkich dookoła . Wbrew pozorom uważam, że Donaldo ma potencjał, żeby dużo ugrać na Polskiej scenie no ale mając tutaj na miejscu te zgliszcza w postaci potencjału ludzkiego to powiem szczerze, że nie wiem czy bym na jego miejscu ryzykował wchodzić w to bagno.
Kto nam Tam jeszcze został ? SLD , bez komentarza, PSL – hmmm, intelektualnie bym ich sklasyfikował blisko Prawych i Sprawiedliwych, także może prób przekroczą jak Prawi nie uwiną się z rolnikami do czasu wyborów. Kukizy , dzięki Nim mamy Andruszkiewiczów w Cyfryzacji Polski na FB.. Zostaje nam Rysiu Ryszard „nie wiem jakiej partii jestem”, najlepszy ekonomista, który prowadził partię, która straciła subwencję bo nie ogarnęli rachunków…

Wisienka na torcie . El Presidento … Słupska, dzięki, któremu te wypociny piszę . Co to się odj*bało to ja nie wiem. Myślę, że to najlepszy wybór dla Nas. Odzieli Państwo od Kościoła, opodatkuje tacę . Służba zdrowia , specjalista przyjmie do 30 dni, Jezu, cudownie, wróć ! Jakie Jezu? Po prostu cudownie. Mało Nam? Mało.
Zlikwiduje kopalnie, będzie czyste powietrze (może lepiej elektrownie węglowe? co ja tam wiem , nie ja robiłem burze mózgów). Aborcja od ręki w Polszy . No i minimalna Pensja 3k. Chyba wiecie już na kogo głosować. Pan Biedroń naobiecywał tyle, że nikt już więcej nie naobiecuje . Wszystko policzone, przeanalizowane . Mucha nie siada.

Czy naprawdę 38-milionowym kraju nie możemy znaleźć garstki ludzi, którzy naprawdę mają wiedzę , przygotowanie , wizję i nie są złodziejami?
K*rwa mać. #polityka
  • 4
@mattis102 możemy ale oni nie są głupi i nie chcą pchać się w bagno. Wolą sami robić interesy i zarabiać pieniądze tak żeby im nikt na ręce nie patrzył. Dziś do polityki idą nieudacznicy i cwaniaczki. W miarę inteligentni ludzie omijają to bagno z daleka.
@mattis102: paradoksem polskidj sceny politycznej jest, ze najbardziej prorynkowi byli postkomunisci. Sam jestem wolnorynkowcem, ale w sumie szkoda, ze sld zostalo rozbite w pyl - teraz sa juz tam inni ludzie, zreszta czasy sie zmienily. Obecnie mamy rzady jakis mutacji AWSu, czyli najgorszej partii w historii iiirp.