Wpis z mikrobloga

Cześć, szukam ludzi o podobnym hobby do mojego. Czy znacie miejsca w internecie (szczególnie Polskim) zajmujące się zdrowo rozsądkowym rozwojem osobistym?

Ode mnie to tak: https://www.youtube.com/user/SWPSpl
I spoza Polski https://reddit.com/r/getdisciplined i https://reddit.com/r/selfimprovement

Blogi, grupy na FB, tagi na Wykopie, tego typu rzeczy :) Jest to dość stygmatyzowane "hobby" i ciężko wygooglać :(

#pytanie #rozwojosobisty
  • 11
  • Odpowiedz
@lastro: Mogę rozwinać bo to nawet ciekawe. Już trochę poszukałem dzisiaj i odkryłem, że najpopularniejsze wpisy na najpopularniejszych blogach są... może i wartościwoe w pobudzaniu do myślenia, ale bardzo ogólne, niekonkretne i... powyżej poziomu kompetencji autora. "10 Błędów które często popełniamy w realizowaniu celów: 1. Utrzymujesz szkodliwe relacje." Wszystko fajnie, ale to nie jest temat, o którym chcę czytać u kogoś bez Magistra Psychologii. To jest temat o którym lepiej obejrzeć
  • Odpowiedz
  • 1
@PrzerobkiStonogi rozwój osobisty to nie tylko uniwersyteckie badania poprzedzone hipotezami i dowodami. Rozwój osobisty to wszelkiego rodzaju edukacja z której wyciąga się wnioski.
Z każdej wiedzy wciagniesz naukę - z couchingu, mentoringu,statystyki, suchej wiedzy, doświadczenia innych itd.
BTW Wg mnie rozwój osobisty powinien być ukierunkowany na coś konkretnego.
  • Odpowiedz
@PrzerobkiStonogi część. Nadal dość ogólnie. Czy tak jak pisze
@xgalx
skupiasz się na teorii, czy na praktyce również?

Jeżeli na jednym i drugim to odezwij się do mnie.

Obecnie prócz uczenia się zagadnień z NLP, komunikacji międzyludzkiej i paru innych tematów prowadzę swój tag #ehisedi o swoim rozwoju osobistym. Nie tylko o mnie. Staram się wplatać tam też trochę teorii.
  • Odpowiedz
@xgalx: Ze wszystkim co napisałeś się zgadzam. Dla rozjaśnienia, samemu miałem już sporo styczności z rozwojem osobistym. Głównie było to z książek/audibooków nie Polskiego autorstwa, z Reddita, z wykładów SWPSu i od mojego psychologa. Teraz szukam innych źródeł, szczególnie takich skupiających społeczności.

Dobrym tematem do samodzielnego rozwoju jest: techniki wyrabiania nawyków, samodyscypliny, pomysły na poprawianie jakości życia każdego dnia. Sposoby na uregulowanie snu. Uczenie się technik medytacji uprzejmej życzliwości. Rzeczy które
  • Odpowiedz
  • 0
@PrzerobkiStonogi
Trzeba bardzo pilnować co wpada do naszej głowy, z jakimi ludźmi się zadajemy.
Jest coś w tym że najwięcej maja do powiedzenia ludzie którzy najmniej się się znają na temacie.
Z chęcią polecił bym Ci jakieś pozycje ale myślę że jesteś już na etapie specjalistycznym jeśli chodzi o RO.
Tak czy inaczej "szukaj a znajdziesz". Powodzenia Mirku
  • Odpowiedz
@ehisedi: Jedno i drugie.

Dzięki za link, już widziałem twoje posty, bo są popularne i i tak dominują #rozwojosobisty .
Ciężko mi powiedzieć coś po samym przejrzeniu. Doczytam. Póki co, życzę ci powodzenia.

Ja też co nieco staram się pracować od niecałego miesiąca. Najważniejsze, o czym staram się pamiętać, to że negatywnych myśli nie warto krytykować, tylko szukać uzasadnienia. Zazwyczaj oznaczają że jest to czas na zmianę planów, bo odkryłeś że
  • Odpowiedz
@PrzerobkiStonogi w razie czego możesz do mnie na PW pisać. Możemy podzielić się naszymi spostrzeżeniami. Ja już teraz dostrzegam dużą różnicę w ocenie przypadków. Konfrontacja argumentów byłaby iście przyjemnością
  • Odpowiedz