Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pracuję na umowie zlecenie około roku. Wczoraj złożyłem wypowiedzenie i wpisałem tam 2tyg okresu wypowiedzenia z grzeczności. Szef tego nie przyjął i stwierdził że po takim czasie to minimum miesiąc, a że to był już 1 luty to 2 miesiące
Zirytowałem się i złożyłem to samo wypowiedzenie tylko w trybie natychmiastowym bez okresu wypowiedzenia. Szef się zaśmiał, podarł przy mnie i powiedział że jak będę pajacować to nie dostanę nic za styczeń i luty

Co robić w poniedziałek, olać robotę po prostu? Swoją kopię mam, tylko niepodpisaną przez niego
Umowy co miesiąc na zlecenie bez żadnych okresów wypowiedzenia, stawka 10zł/h, codzienna ewidencja czasu pracy co do minuty z podpisem moim i jego

info do moderatorów - Nie, nie dodam tego z prywatnego konta, po co jeszcze więcej problemów sobie robić w życiu?

#pracbaza #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wydaje mi się, że obowiązuje Cię okres na ostatniej podpisanej umowie zlecenie, jeżeli już go przepracowales to nic Cię nie trzyma.
Przynajmniej u mnie jest tak, że szef nie chce mnie stracić jako pracownika, ale w naszym zawodzie tylko umowa zlecenie, to opłaca mi dodatkowe kursy i szkolenia i mamy lojalnościówke, bo właśnie na samym zleceniu mogę odejść kiedy chce, a wtedy straty dla niego byłyby ogromne
  • Odpowiedz
  • 39
@AnonimoweMirkoWyznania masz taki okres wypowiedzenia, jaki jest na umowie. Sprawdź i zapowiedz, że jak nie dostaniesz wynagrodzenia, to wystąpisz o ustalenie stosunku pracy za cały okres (możesz bodajże do 5 lat). Będzie ci musiał zapłacić wtedy jeszcze za urlop i składki po stronie pracodawcy.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jak ty jesteś w pracy tak poradny, jak przy szukaniu informacji (10 sekund w Google), to się nie dziwię, że się dajesz pracodawcy dymać... Jeśli w umowie nie było wpisanego okresu wypowiedzenia, to żaden okres wypowiedzenia nie musi być zachowany.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Skoro masz umowy co miesiąc podpisywane to co on gada że jeszcze 2 miesiące musisz robić. Liczy że dasz się zmanipulować. Zadzwoń jutro do inspekcji pracy i opowiedz o sytuacji, albo tam idź.
  • Odpowiedz
@Xavax nic nie musi, bo to zlecenie. Jak tego nie zrobi, to się będzie bujać z Januszem w sądzie. Janusz pewnie liczy, że nie będzie mu się chciało.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: nawet jeśli jest w umowie zleceniu wpisany okres wypowiedzenia (a na twojej nawet tego nie było) to dalej jest to umowa zlecenie, czyli robisz kiedy chcesz. Nie masz żadnej normy do wyrobienia. Poprostu nie przychodź do pracy ale weź listę obecności bo to jedyny dowód że coś robiłeś. I to jest twój dokument, nie zleceniodawcy
  • Odpowiedz