Wpis z mikrobloga

Czy mogę podać psu wodę po zabiegu laparotomii? Pies miał wczoraj zabieg,wyciągano mu ciała obce z żołądka i jelit. Vet powiedział że po 72h można podawać jej rozwodniony pokarm, jednak nic nie wspomniał o plynach. Pies jest aktualnie na kroplówkach, jednak podchodzi do miski z wodą i chce pić.
#psy #weterynaria #kiciochpyta
  • 16
  • Odpowiedz
@no_preservatives: pies nie jadł przez ponad miesiąc i utrzymywaliśmy ja na kroplówkach. Wszystkie badania wyszły dobrze, USG i Rentgen w porządku a pies nadal wymiotował,nie chciał jeść i nic nie zmierzało ku poprawie.ostatecznie zmieniliśmy veta - zrobiono psu dużo zdjęć i okazało się że coś może zalegać w przewodzie pokarmowym. Wczoraj odbyła się operacja i usunięto z jelit dwa ciała obce, niestety została nitka która wg. Opisu operacji wpoiła się
  • Odpowiedz
@MeowsAndStuff bardzo pomogło !
A więc mój weto mówi że jeśli chodził o nawodnienie to wystarczy
Ale radzi żeby ulżyć nieco psu, wlać mu DOSŁOWNIE trochę, pół kieliszka do tej miski wody przegotowanej koniecznie letniej nie zimnej.
Żeby poprostu mógł sobie nieco zwilżyć jamę ustna bo nie koniecznie musi mu się chcieć pić tylko poprostu potrzebuję zwilżyć język. Tak jak ludzie.
  • Odpowiedz
@no_preservatives: dziękuję, też mi bardzo pomogłaś (eś?). Mam nadzieję że piesek wydobrzeje, jeśli tak jadę do weterynarza,może uda mi się zabrać kawałek tego co z niego wyciągnięto żeby zobaczyć czy jest to materiał naturalny, czy sztuczny i jeśli psu się polepszy będziemy próbować usunąć tą nitkę,albo operacyjnie lub w przypadku gdy będzie to materiał naturalny, cóż mam nadzieję że da się dostać gdzieś jakiegoś rodzaju enzymy, celulazy lub coś by
  • Odpowiedz
@Green81: Jak narazie, nie chcąc zapeszać wszystko zmierza w dobrym kierunku ;) Piesek dostaje zblendowane jedzenie z puszki z dużą ilością wody, za około tydzień mamy nadzieję ją przestawić na zblendowane gotowane jedzenie. Liczę że za parę miesięcy pies będzie mógł zacząć jeść normalne jedzenie. Problem jest niestety z kroplówkami bo nie ma już gdzie wbijać wenflonu by nie wypadł.
Niestety na pieska teraz będzie trzeba bardzo uważać, by nie
  • Odpowiedz