Wpis z mikrobloga

Zastanawiam sie nad zakupem #bron #cz75 i chcialbym zasiegnac porady od kogos kto sie orientuje w tej marce.
Jest tyle roznych modeli #cz75 i tyle roznych wariacji poszczegolnych modeli ze ciezko jest mi sie w tym polapac i zdecydowac.
Moze ktos tutaj lepiej sie w tym orientuje i moze tez ma dobre doswiadczenie z tym producentem i moze mi cos poradzic.
  • 20
  • Odpowiedz
@baidu: Najpierw pytanie kontrolne - jakie ma mieć zastosowanie? Bo to jednak różnica czy chcesz czegoś „uniwersalnego”, do tarczy, do dynamiki czy do noszenia, etc.

Wg. mnie nigdy złym wyborem nie będzie Shadow 1/2. Konstrukcja sportowa, idealna pod IPSC, często polecana na „pierwszą dziewiątkę”.
  • Odpowiedz
@baidu: Tylko Shadow. „Goła” 75 to na dzień dzisiejszy przeżytek. Jesli zależy ci na dekokerze to jest tez wersja z nim zamiast bezpiecznika. Ona się chyba nazywa SP-01 Phantom
  • Odpowiedz
Najpierw pytanie kontrolne - jakie ma mieć zastosowanie?


@avltree: w zasadzie tylko sportowe na strzelnice. CZ75 sa za duze i ciezkie do EDC a do self defence mam co innego.
Chodzi mi o model z ktorego dobrze sie strzela na strzelnicy i daje duzo przyjemnosci w uzytkowaniu.
  • Odpowiedz
@baidu: Shadow będzie to tego idealna. „Jedynka” czy „dwójka” to moim zdaniem kwestia tego, co komu bardziej leży. Jeśli masz pieniądze, jest jeszcze Tactical Sport i to jest opcja na pełnym wypasie.
@RobertKowalski: Ja to zauważyłem przy P-09, przy 75 czy Shadow nie miałem tego problemu. Wynik tego ze w CZ zamek jeździ po wewnętrznej stronie szkieletu, w przeciwieństwie do większości pistoletów.
  • Odpowiedz
@baidu: To myślę że Shadow się dobrze w takiej roli sprawdzi. Ja mam jeszcze inny model, z którego zakupu jestem bardzo zadowolony - Tactical Sports. Wielki stalowy kloc z bardzo delikatnym fabrycznym spustem. Zaprojektowany pod IPSC Standard, ale fajnie sprawdza się do tarczy, ze względu na swą słuszną masę i mechanizm spustowy (choć nie każdemu przypada on do gustu).

@RobertKowalski: Zgodzę się, to chyba największy problem z CZkami ogólnie. U
  • Odpowiedz
@thestabilizator: no dobra, ja jestem wielkim fanem broni bojowej, mam jej całą szafę (PDK), ale jak ktoś chce celnie strzelać to trzeba sobie kupić pistolet w .32S&W i tyle ;)
  • Odpowiedz
kup pistolet sportowy w kalibrze .32S&W. Poważnie.

CZ75+ to broń bojowa.


@ppqa: mam juz .32S&W

moze zle napisalem, chodzi mi bardziej o uzytkowanie rekreacyjne niz sportowe.
Z kazdej broni strzela sie troche inaczej, dlatego tez chcialem dodac do tego co mam tez jakis model CZ.
  • Odpowiedz
@baidu: SP-01 Shadow lub Tactical, wspomnana wersja Phantom ma polimerowy szkielet i to już nie jest to samo :P

A do EDC P-01 czy 2075, bazujące na 75 są bardzo fajne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
A ile chcesz na CZ wydać? Jak rekreacyjnie to może jakaś 75 Omega?


@Vuko____: Nie zakladalem jakiegos sztywnego budzetu. Mieszkam w USA zatem mam troche inne ceny (CZ jest z tego co sie orientuje drozsze), myslalem przeznaczyc tak ok $600-$700.
  • Odpowiedz
@baidu: Większość modeli już wymienili, P-01, CZ 97, P10c/f, p-09 i tak dalej, cenowo w granicach właśnie 600-700$, jak masz możliwość to zobacz w sklepie co najlepiej leży w rękach
  • Odpowiedz
  • 0
@baidu ekonomicznie - P-09, na bogato - Shadow 2, coś pomiędzy - SP-01. Nie wiem jakie masz doświadczenie ale myślę, że na początku wszystkim pistoletom będziesz przeszkadzał w uzyskaniu dobrego wyniku;)
  • Odpowiedz
@baidu: W USA to masz pewnie masę lepszych od cz sprzętów do tarczy w dziewiątce. Ale jak masz brać CZ to bierz TS. A dla oka to TS Orange. Mnie się np zwykły TS nie podoba, w ręce leży jak kloc. Ale za to wyniki z niego mam boskie. Przyrządy zmieniłem jednak na LPA.
  • Odpowiedz