Wpis z mikrobloga

@sorek: lol, mam paru znajomych czechow ktorzy tak samo odpowiadaja na to pytanie :P ciekawe czy to jakis czeski inside joke na polakow :P my sie zachwycamy a oni maja beke z nas pewnie haha
  • Odpowiedz
@sorek: Kiedyś słyszałam jak Węgier z Czechem gadał po polsku w pubie. I się do nich dowiedliśmy i się okazało ze po angielsku to oni tak raczej słabo wiec wola ze sobą gadać po polsku.
Kto wie, może kiedyś przejmiemy te wyspę xD
  • Odpowiedz
@sorek U mnie w pracy jest to samo. Czesi rozmawiają z Polakami po polsku, sporo Litwinów i Łotyszów tak samo. Nie zauważyłam, żeby zdarzała się odwrotna sytuacja. Oprócz jednej koleżanki Polki, która nauczyła się w Anglii rosyjskiego, a angielskiego tak średnio.
  • Odpowiedz
@sorek: ja ostatnio jechalam taksa (UK) z jakims totalnym Mohametanem. Gadamy sekundke po angielsku a on nagle ze jestem z Polski.
-No yes.
-bo ja troche umiem po polsku.
(super plynnie to wymawial)
-a skad pan umie? - pytam wiec po polsku.
-a pracowalem kiedys z Polakami.
  • Odpowiedz
@sorek: ja kiedys Litwinke i Wegierke poznalem co mowily ladnie po polsku (ta pierwsza jakby mi sie nie przyznala ze nie jest Polka tobym nigdy sie nie domyslal) obie po 6 lat w UK przy tasmie z Polakami pracowaly
  • Odpowiedz
@sorek: potwierdzam, prawie kazdy Czech i Slowak, ktorych znam w UK mowia po polsku a kazdy rozumie prawie wszystko.

Kiedys bylem swiadkiem jak Portugalczyk z Czechem rozmawiali po polsku bo ten drugi nie gadal po angielsku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@sorek: ostatnio jechałem przez Czechy i na każdej stacji ja do nich po polsku, oni do mnie po czesku i w sumie każdy rozumiał.
  • Odpowiedz
  • 4
@orzeszkowakrolowa też takiego taken w uberze xD powiedziałem że jestem z Polski a om uśmiechnięty że on mówi po polsku. Na moje stwierdzenie że #!$%@? i dam Ci klapsa (swoją drogą nie mam pojęcia czemu większość zaczyna akurat od tego) się nie liczy przeszedł płynie na polski xD
Okazało się że miał dziewczynę z Polski i kilka lat mieszkam w Gdańsku
  • Odpowiedz
@sorek nie ma się z czego śmiać. Mieszkam w NL i tak jak Słowacy #!$%@? po polsku to głowa mała. Wszyscy nauczyli się języka tu... Coraz częściej odnoszę wrażenie, że polacy to jakieś lingwistyczne tumany. Turek w NL , zna więcej słów po polsku niż przeciętny polak po 5 latach w NL po niderlandzku. To jest #!$%@? jakiś dramat
  • Odpowiedz
ciekawe czy to jakis czeski inside joke na polakow :P my sie zachwycamy a oni maja beke z nas pewnie haha


@bacteria: miałem przyjemność w UK ze Słowakami to każdy mówił, żeby do niego po polsku i on rozumie bo z Polakami spędzają dużo czasu i załapują. Tylko każdy Słowak zamiast "co" powie "cio" i to trochę śmiesznie brzmi. Dużo zwrotów w ich języku też jest dla nas zrozumiałych ale
  • Odpowiedz