Wpis z mikrobloga

nie odniosłem się, bo takie osobiste przycinki są bez sensowne, ale okej, JA nie przekraczam prędkości, najczęściej jeżdżę autostrada-zjazd-zabudowany do domu, albo cały czas zabudowany i to jeszcze w korkach.


Tutaj chodzi tylko i wyłącznie o pokazanie, że jest przyzwolenie na przekraczanie prędkości, a jest to dużo większe zagrożenie życia niż ten lód przez 2 msc w roku. Skoro nigdy nie przekroczyłeś prędkości to gratuluję, chociaż ograniczone zaufanie podpowiada mi, że trochę naciągasz prawdę.

A wracajac do tej prędkości, jak ktoś przekracza prędkość, to później pokornie przyjmuje mandat. Jak tirowiec popełnia wykroczenia, dostaje mandat za lód, to rozpoczyna się karuzela #!$%@? i wypisywanie na grupach jaki to ten kraj jest #!$%@?. Bo jak jest się tirowcem to jest się nadczlowiekiem, zmienia się układ i to wszystko wokół niego jest złe.


@
  • Odpowiedz
Szybciej to spowoduje upadek transportu w Polsce i ogromne problemy dla nas, a duży skok dla transportu zagranicznego, który będzie odzyskiwał swój rynek i przy okazji pojawiał się częściej u nas, czyli zapewne wzrost cen dla przeciętnego kowalskiego.


@Aiden7: A to zagranicznego nie będą te przepisy obowiązywać? Od kiedy stawiamy zysk przed bezpieczeństwem? Mnie nie obchodzi jak- ja chce jeździć i czuć się bezpiecznie.
Co do policji i przestrzegania to
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam:

A to zagranicznego nie będą te przepisy obowiązywać?


Będzie, ale zagraniczny transport ma to do siebie, że przyjdzie i powie "Albo płacicie więcej, albo nie wchodzimy na rynek", a krajowy jest zmuszony do poruszania się po ojczystych
  • Odpowiedz
@Aiden7: A dlaczego lokalni/krajowi mają tak nie powiedzieć?
To, że oni przekraczają prędkość upoważnia tirowców do jeźdzenia z lodem? Przecież nikt nie mówi, żeby nie ścigać piratów! Co to ma do rzeczy?!! Pytam jakim prawem mamy robić dla tirowców wyjątek?
Powtarzam pytanie (jak do ściany...)- co ich upoważnia do jeźdzenia z lodem na naczepie? To mam na myśli pytając od kiedy stawiamy zysk (pewnej grupy) ponad bezpieczeństwo całości.
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam: Bo przy obecnym obciążeniu podatkami firmy na to nie stać. Przewoźników jest tylu, że nie Ty, to innego wezmą, który zaryzykuje.

To, że oni przekraczają prędkość upoważnia tirowców do jeźdzenia z lodem? Przecież nikt nie mówi, żeby nie ścigać piratów! Co to ma do rzeczy?!! Pytam jakim prawem mamy robić dla tirowców wyjątek?


Przecież policja ich ściga, a oni płacą mandaty to samo co z piratami, wiec gdzie
  • Odpowiedz
Damn :< No to zostaje zbudowanie taniego - bo dla janusza koszta to priorytet nr 1 :D Demontowalnego na lato "trzepaka" do odśnieżania tirów.

Metalowy stelaż modułowy + uchwyty na węże ciśnieniowe+ jakiś karcher z ciepłą wodą + wężę + śrubki myślę że w 20k by sięzamknęło ale to chyba za drogo nadal xD


@Niebadzlosiem:
Dobrze kombinujesz, jest nisza na rynku ale ciężko ją wypełnić... Jak na razie cała Europa grzebie się z tym problemem i dopiero od niedawna są próby ogarnięcia
PanKracy582 - > Damn :< No to zostaje zbudowanie taniego - bo dla janusza koszta to p...
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam:

No, więc wszyscy są karani, a problem jest dalej. Dziękuję.

Niektórzy twierdzą, że są niesłusznie karani, bo nie mają infrastruktury do robienia takich czynności i mają taką samą rację jak osoby, które chcą im zakazać jeździć. Tylko, że to nic nie zmienia, więc "wszyscy są karani, a problem jest dalej".
  • Odpowiedz
Niektórzy twierdzą, że są niesłusznie karani, bo nie mają infrastruktury do robienia takich czynności i mają taką samą rację jak osoby, które chcą im zakazać jeździć


@Aiden7: O i tu jest sedno. Mimo wszystko nie mają prawa jeździć i nie mają racji i są słusznie karani. I zaczynamy od nowa...
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam: Ok, ale co to zmienia?

Są słusznie karani, mają też rację, że nie mają warunków. Kierowcy co przekraczają prędkość też są karani i też ją przekraczają, ale oni to robią mimo, że nie muszą. Kierowcy robią to, bo mają z tego pieniądze na życie. Mają stanąć i powiedzieć, że nie będą jeść przez dwa miesiące, bo prawo im zabrania?

Niektórzy się nabijają, że do prawo jazdy kat. C potrzebna
  • Odpowiedz
@Aiden7: Ile z wami można...
Może i nie mają warunków ale to nie jest usprawiedliwienie! Co mnie obchodzą przekraczający prędkość? Nie interesuje mnie rozwiązanie problemu. Wiem, że on istnieje i jest trudny i nie musisz mnie do tego przekonywać ale to nie może być usprawiedliwieniem mimo wszystko.
Nie mam zamiaru rozwiązywać problemów kogoś innego a szczególnie nie w ten sposób. Tak samo, jak nie zamierzam strajkować z powodu innego łamania
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam: Przecież to jest twój problem, bo twoje bezpieczeństwo jest zagrożone.

Gdyby sytuacja była taka prosta jak mówicie to by już rozwiązano problem w innych krajach również, a jak zauważyli inni użytkownicy nadal szuka się prostego rozwiązania.

Twoja wizja ogólnokrajowego bankructwa jest
  • Odpowiedz
@PanKracy582: @Pulton: a co mnie to #!$%@? obchodzi jako użytkownika drogi czy właściciel Januszexu mu umożliwił odśnieżanie auta czy nie - to niech nie jedzie, złoży zawiadomienie gdzie trzeba, albo się zwolni - fajnie że chce pracować i zarabiać ale to nie usprawiedliwia narażania życia innych

To tak jakby mi szef kazał zaprogramować maszynę do naświetlania nowotworów ale nie dał dokumentacji jakie dawki mają być podawane, a ja
  • Odpowiedz
@Aiden7: Moje bezpieczeństwo ale nie odemnie należy egzekwowanie prawa. Czy w biedronce z zastawionym wyjściem ewakuacyjnym idziesz do kierownika i rozkminiasz gdzie paletę przestawić? JA WIEM, ŻE TO JEST TRUDNE i chętnie wesprę jakąś inicjatywę ale nie żądaj od zwykłych użytkowników drogi kompleksowych rozwiązań.
Mylicie 2 tematy- bezpieczeństwo i rozwiązanie problemu.
Nam chodzi o bezpieczeństwo a wy się zasłaniacie trudnością problemu- spoko ale nie o to chodzi i to NIE
  • Odpowiedz