Wpis z mikrobloga

Jutro rozpoczynam proces zycia w biedzie, zeby wzmocnic charakter i przetestowac nagorszy scenariusz by zyskac zajebisty komfort.
10 zł dziennie na szame. 280 zł w lutym to oznacza jakies 600-900 w kieszeni.
Nie wiem #!$%@? czy przezyje to bo 300 to szlo na sama cole i energetyki.
Picreal z dzisiejszych zakupow za 75 zl. Publikuje to bo inaczej bym zrezygnowal po 2 dniu :D
#dzienza10 <-- nowy tag to moge tagowac
Arturian - Jutro rozpoczynam proces zycia w biedzie, zeby wzmocnic charakter i przete...

źródło: comment_jmtAIxLBlpLD1djheSElWggjUMfSAOK6.jpg

Pobierz
  • 242
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Arturian: ale nie chodzi mi o to by nakupić za tą kasę jak najwiecej tylko właśnie jakieś wyrafinowane produkty ;) moim zdaniem miałoby to poczytność.
  • Odpowiedz
@Arturian: Nie wiem jak wy jecie. Mieszkam w dziewczyną i w tych 500 PLN miesięcznie spokojnie się mieścimy w jedzeniu. A jemy praktycznie wszystko na co mamy ochotę. Od Zup po Spaghetti, sosy, gulasze czy kotlety.
  • Odpowiedz
@2plus1: e, to nie będę łaził za promocją. Myślałem, że normalna cena takiego dzbana to bliżej 100, nigdy się nie interesowałem tym tematem nawet. To pora kupić, bo często zapominam wody ze sklepu i walę kranówkę prosto z kranu.
  • Odpowiedz
@UZNANIE-2863-PLN: Jak tym zarciem rozwale watrabe to nie chce wiedziec jak wyglada moja watroba teraz. Przeciez tu masz ryz brazowy, mieso mielone, chleb pelnoziarnisty, twaróg, cebule, mrozone warzywa, ziemniaki, boczek, seler, cwikle. W gruncie rzeczy mysle ze to jest na pograniczu zdrowej zywnosci raczej.

@kok_fin: nie moglem wyedydowac poprzedniej odpowiedzi i usunalem. chodzilo mi o afiliacje nie o afirmacje. juz mozg odczuwa pierwsze symptomy niedozywienia :D Tak wiec
  • Odpowiedz
Znasz jakieś dobre/ łatwe przepisy na takie tyndalizowane mięso? Tak się robi "kiełbasiankę w galarecie?", czy chodzi Ci o sztuki mięsa ze słoika ?

@Obronca_Ucisnionych:
Przepis jest uniwersalny bo podobnie robię kiełbasy (tylko do kiełbas wrabiam jeszcze dodatkowo wodę)
Mięso z szynki lub łopatki dzielę na 3 części:
- grubsza kostka - ładniejsze kawałki,
- drobniejsza kostka - takie
  • Odpowiedz
@Arturian: swego czasu byłem dość intensywnie zafiksowany na punkcie survivalu-prepperingu właśnie pod kątem zdobywania (i przechowywania) pożywienia oraz wody. Nauczyłem się, że życie nie kręci się wokół konsumpcjonizmu i brania udziału w wyścigu szczurów po to aby mieć więcej kasy na coraz bardziej rosnące wydatki. Nie czuję potrzeby codziennego odwiedzania marketu. Rozsądnego wykorzystania zasobów w żadnym wypadku nie nazwałbym też dziadowaniem. Robiąc swoje masło jako produkt uboczny otrzymuję maślankę, którą
  • Odpowiedz
@kok_fin: najgorsze ze mam pomidory w puszce mutti ale nie moge ich uzyc.
3500 tysiaca zgloszen. Musialbym leciec celowo chyba o 5 do selgrosu zeby 5:15 wyslac z telefonu zgloszenie :D
Kuszace ale kloci sie z zalozeniami wyzwania.
EDIT: Dobra to od 5 stycznia a nie 5 lutego wiec w ogole nie ma o czym gadac bo juz na bank koniec puli.
  • Odpowiedz