Wpis z mikrobloga

Mam do Was pytanie drogie mirki.
sytuacja wyglada tak ze mysle nad #emigracja do #niemcy, w jednym z miast mam rodzinę u której mógłbym kimać i mieć anmeldung, tylko nie wiem czy w tym mieście znajdę jakaś robote :/
I teraz pytanie czy nie lepiej będzie kontaktować sie jeszcze w Polsce z jakaś agencja i pojechać tam gdzie mnie wyślą?
#pytanie #niebieskiepaski
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Naturmensch: zależy od regionu, ale szału nie ma - najczęściej koło minimalnej, czyli ~9,5-12 euro na godzinę brutto. Uważaj na nadgodziny, w Niemczech nie muszą być płatne, musi to być w umowie, jaka jest stawka za nadgodziny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Naturmensch: Nie muszą być w ogóle płatne, należą Ci się za to dni wolne. Ja mam w umowie taki zapis, że "nadgodziny do 8h w tygodniu są uwzględnione w wypłacie", czy cos w tym rodzaju i to jest legalne ( ͡° ʖ̯ ͡°) po prostu Niemcy nie lubią nadgodzin i ich nie powinno być. Po prostu dokładnie przeczytaj umowę, żeby nie było niespodzianek, gdy chcesz więcej
  • Odpowiedz
Często jest jeszcze zapis, że nadgodziny powinny być ustalone z szefem, zanim zaczniesz pracować ponad ustalone godziny pracy (


@gruss_di: to akurat normalne, ale z tymi dniami wolnymi to nie wiedzialem. W sumie tez dobrze, zawsze mozna cos dorobic bez podatku ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz