Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 80
mirki zaczynam przygodę z Raspberry Pi (ʘʘ)

Chcę zbudować autonomiczny pojazd, zdolny do poruszania się po jezdni, rozpoznawania znaków czy też parkowania. wycisnę ilę się da z tego. na początek zamówiłem podstawowe części bo póki co jest do napisania komunikacja przez Bluetooth. Z zawodu jestem programistą więc liczę na to że będzie to przyjemny projekt. Będę używać Pythona i C++. Prototyp będzie z lego, potem druk 3D. Oczywiście projekt jest trochę za duży by robić go samemu i będzie ze mna @cat-m

#tworczoscwlasna #programowanie #raspberrypi #elektronika #chwalesie

#malinoweauto
Pobierz
źródło: comment_odZ25Ax7zbVyZvHFCFXlgerwE6kjuBsW.jpg
  • 35
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bi-tek: na czym odpalałeś? zastanawiam się też ile ta malina jest w stanie wyciągnąć. muszę pamiętać o ograniczeniach technologicznych
@mapache: NA B1+ + Arduino do generowania PWM, teraz bym to robił na czymś mocniejszym np Odroid H2 handkernel z J1900 albo nVidja Jetson. Mocy nigdy za mało.

Lub w ostateczności Rpi do streamu obrazu na jakiegoś mocnego laptopa i tam dopiero wszystko dział.a
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bi-tek: masz może zdjęcia tego auta? rozważę sieci neuronowe, i jak je zastosować. od kwesti programowej to ciągle jestem otwarty na wszystko, po to robię projekt by się pouczyć nowych rzeczy
@mapache: Poczytaj o TensorFlow - chyba jedna z lepszych bibliotek do sieci neuronowych. na YT jest gośc który robił "sefl driving car" tylko u niego RPi było do streamowania na maca i tam się działa cała magia
@mapache: Wrzucę Ci później linka. Niekiedy nie wywarza się otwartych drzwi, i komercyjnie używane biblioteki fajnie znać. Poczytaj o Teorii sieci neuronowyc i spróbuj sobie proste zaimplementować ale jak wybierzesz jakieś bardziej skomplikowane to zdaj się na biblioteki bo z samym uczeniem bedziesz mieć już dużo zachodu.