Wpis z mikrobloga

  • 1226
Dzisiaj coś we mnie pękło, mam dosyć czekania na ŁASKAWĄ wypłatę marnej pensji i jazd personalnych. Chcę złożyć wypowiedzenie z pracy.
Dajcie plusy, żebym miała cojones i nie obsrała zbroi, #!$%@? gruzu i siedzenie przy świeczce nie może być tak złe xD
#pracbaza #januszebiznesu #zebroplusy
  • 96
  • Odpowiedz
@dwojra: serio są dalej zakłady w których wypłacanie wypłaty stanowi jakiś problem i nagrodę - może mam szczęście może jeszcze krótko pracuje ale już prawie 7 lat będzie i nigdy nie spotkałem się aby ktoś mi robił problem z wypłatą albo jakimś opóźnieniem czy coś
  • Odpowiedz
via Android
  • 9
@juzjuzjuz: mam inne źródło dochodu, stypendium naukowe.Ale raczej nie wyobrażam sobie sytuacji tylko studiowania i poza tym siedzenia na moim grubym dupsku, od 18 r.ż łączę naukę i pracę, więc na pewno postaram się znaleźć zatrudnienie.
  • Odpowiedz
@dwojra: jak nie widzisz sensu to się zwolnij, 2 lata temu 2 razy się zwalniam, za 2 razem po 1,5 miesiąca pracy wyszedłem w środku zmiany, zwolnilem się i pojechałem do domu.
Zrób to sensownie by to odczuł.
  • Odpowiedz
@dwojra: skoro tak i jeszcze opozniaja wypłatę to nie wiem po co to ciągnąć. Kolega miał podobnie i się zwolnił to potem dzwonili by wrócił albo chociaż robotę jakąś zrobił.
Ja zawsze coś odkładam by mieć bufor i nie siedzieć na siłę, ale jak podejmuję decyzję to jej nie zmieniam.
  • Odpowiedz
@dwojra: jeżeli pracodawca nie wypłaca Ci kasy na czas (do chyba 10 każdego miesiąca kasa musi być już u CIEBIE) przy UoP to masz prawo rzucić robotę bez okresu wypowiedzenia :D
  • Odpowiedz
ale już prawie 7 lat będzie i nigdy nie spotkałem się aby ktoś mi robił problem z wypłatą


@nairoht: ja mam juz ponad 20 lat stażu pracy i też się nie spotkałem
a parę firm prywatnych i mniej prywatnych zaliczyłem

@dwojra: skąd wy bierzecie takich pracodawców, ja prdl
  • Odpowiedz
@dwojra: Lubie takie 'twarde sztuki'. Mnie życie już troche nauczyło pokory, nie masz nic nagrane to nawet nie myśl o wypowiedzeniu. Pierw znajdź sobie inną prace, podpisz umowy i składaj wypowiedzenie na pewniaka a nie w stylu 'hollywood' : KURŁA JANUSZ RZUCAM TO. Może się później zdarzyć, że miesiąć bez pracy zostaniesz albo dwa.
  • Odpowiedz
via Android
  • 14
@Windows98: i tak zalegają mi z pensją, a poza tym marnie płacą... Nie boję się żadnej pracy. Mogę iść gdziekolwiek, byleby zarabiać takie pieniądze żeby się utrzymać.
  • Odpowiedz
@dwojra: No to jak możesz bo jeszcze u starych urzędujesz lub może cię ktoś inny utrzymywać to działaj. Jeśli ci zalega z wypłatą pensji to pamiętaj, że jest kodeks pracy. Dwa miesiące zwłoki z wypłatą to już można iść się sądzić.
  • Odpowiedz