Wpis z mikrobloga

396650,34 - 14,33 = 396636,01

Dzisiaj znowu chciałem wystartować równo o o 5:00, Ale tym razem jednak trochę za marudziłem – to koty, to odłączyć prostownik od akumulatora... i pomknąłem nieco ponad 5 min później. Na termometrze coś między 0 a -1°C, a smogtym razem już nie dawał najmniejszych złudzeń – grubo ponad 250% normy oznaczało po prostu bieg w masce.

Przyzwyczajony do tego, że w masce z reguły mam gorsze wyniki – staram się przyspieszyć na tyle, na ile tylko potrafiłem. Już na 1. km wynik był całkiem przyjemny, a dalszy bieg (wiadomo, z górki zawsze łatwiej) szedł jeszcze lepiej. Dopiero od 10. km trzeba było zacząć mozolny powrót pod górę i wtedy rzecz jasna tempo lekko zdechło - ale i tak udało mi się obronić 4:59 min/km. Niby słabo, ale z drugiej strony to mój najlepszy wynik od paru tygodni ()

Miłego dnia!

enron - 396650,34 - 14,33 = 396636,01

Dzisiaj znowu chciałem wystartować równo o o 5...

źródło: comment_tkGWCzjidFQYxi9Wx7c7i3LEqgU7SMcJ.jpg

Pobierz
  • 24
@enron: Ludzie przechodzą na drugą stronę ulicy gdy biegniesz? ( ͡ ͜ʖ ͡)


@tomekkp: bywa że się lekko wzdrygają, z parę razy usłyszałem dramatyczny krzyk "ŁOJEZU!" ale babć uciekających na słupy jeszcze nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@enron: wczoraj nadszedł mnie identyczny pomysł, pobiegać rano. Taki #!$%@? jak żyrafy szyja, nawet budzika po 5 nie słyszałem. Szanuję mocno (ʘʘ)


@hemikalik: kwestia przyzwyczajenia, mi weszło w krew i źle się czuję jak rano nie pobiegam. Po paru dniach bez biegania żona sama mnie wygania bo się robię nie do zniesienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ooo, faktycznie koniec miesiąca. No to udało się zaliczyć 328km - najmocniejszy styczeń w mojej "karierze". Tak to zawsze coś było nie tak - a to kontuzja, a to pies, a to choroba...
@enron: Ta maska lepiej oddycha niż Respro? Wczoraj biegałem w Respro i strasznie odczuwałem brak wystarczającej ilości powietrza :/


@McChese: @nikifor: no ba... nie ma porównania! Komfort w 3M to jest niebo w porównaniu do Respro... Sam miałem Respro Cinqro, która mnie załatwiła raz na cacy (paciorkowiec), a od kiedy mam 3M (model 7500, z filtrami P2 2128 - ale będę zmieniał na P3 6038) to nareszcie
a od kiedy mam 3M (model 7500, z filtrami P2 2128 - ale będę zmieniał na P3 6038) to nareszcie bieganie w masce nie jest męką.

Chyba wszystko co ważne ująłem w tym komentarzu


@enron: Tak, pamiętam komentarz, tylko chciałem komentarz co do bezpośredniego porównania przepływu powietrza. Pewnie się skuszę. Respro Cinqro na ambitniejszy trening dla mnie się nie nadaje.
@nikifor: przepływ powietrza w 3M jest genialny - prawie nie ma oporów. Kupowałem w ciemno, pierwszy wdech to był z cichą modlitwą... i od razu banan na twarzy, gdy sobie uświadomiłem jak zajebiście wygodnie będzie się w tym biegać.
Do tego w respro zawsze miałem problem z oddychaniem nosem - co bym nie robił, to był lekko (lub mocno) przyblokowany. A tutaj tego problemu w ogóle nie ma.

Respro leży sobie
@nikifor: kupiłem P2 z filtrem węglowym ze względu na obawy czy nie będzie się zbyt ciężko oddychało. Teraz chcę zrobić upgrade do P3 - a 6038 zamiast 6035 bo jednak filtr węglowy to kozak... Doskonale blokuje zapachy - sam filtr P2 jedynie filtruje pyły a woń dymu nadal się przedostaje, w respro czułem że jest nakopcone a przy obecnych filtrach nawet jak mi ktoś obok pali papierosa to zero woni (
kupiłem P2 z filtrem węglowym ze względu na obawy czy nie będzie się zbyt ciężko oddychało. Teraz chcę zrobić upgrade do P3 - a 6038 zamiast 6035 bo jednak filtr węglowy to kozak... Doskonale blokuje zapachy - sam filtr P2 jedynie filtruje pyły a woń dymu nadal się przedostaje, w respro czułem że jest nakopcone a przy obecnych filtrach nawet jak mi ktoś obok pali papierosa to zero woni ( ͡°
Aha, rozmiar ma znaczenie?


@nikifor: rozmiar standardowy jest dobry dla 99% osób. Jak gdzieś pisali - "jeśli potrzebujesz rozmiaru LARGE, to już od dawna dobrze o tym wiesz" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym sama maska ma niezły zakres regulacji.

Aha, jeszcze dla @McChese: maska 7500 ma wylot powietrza skierowany w dół, niewykluczone że to pomaga unikać zbierania się nadmiaru wilgoci.