Wpis z mikrobloga

Sarajewskie róże - masa żywicy z dodatkiem plastiku i zmieszana z czerwoną farbą, którą wypełniono dziury w jezdniach Sarajewa w miejscach, gdzie od eksplozji pocisków zginęły co najmniej trzy osoby. Nazwa pochodzi od przypominającego płatki kwiatów układu bruzd, jaki granaty tworzyły w nawierzchni. Sarajewo było oblężone przez ponad 1400 dni, dziennie spadało na miasto ponad 400 pocisków. Te ślady po granach są upamiętnione właśnie jako „Sarajewskie róże”.
#bosnia #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #historia
Conscribo - Sarajewskie róże - masa żywicy z dodatkiem plastiku i zmieszana z czerwon...

źródło: comment_g1luoIRAo5020ZGUjC86zfOd3feWmjS7.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piekuo: Byłem tam dość dawno bo w 2003 r. więc od tej pory mogło się wiele zmienić. Jednak moje doświadczenia są jak najbardziej pozytywne. Nie zdarzyło mi się, aby ktokolwiek nas zaczepiał, ludzie byli bardzo przyjaźnie nastawieni. Aczkolwiek Besim od którego wynajmowaliśmy kwaterę przestrzegał nas przed kradzieżami, które podobno są dosyć powszechne. Wsiadając do autobusów, tramwajów itp. należy zwracać uwagę na portfel. Samo miasto sprawiało wrażenie bardzo różnorodnego pod względem
samiel - @piekuo: Byłem tam dość dawno bo w 2003 r. więc od tej pory mogło się wiele ...

źródło: comment_3qLPLFJfWtBrtqhlcnaj9D19rP6HyCtt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@piekuo: Nie, na lajcie. Najgorsze, co Cię może spotkać to ukradzione radio. ;-) Jak masz jakieś tanie auto to się w ogóle nie przejmuj, jak masz lepsze to szukaj po prostu noclegów z parkingiem.
  • Odpowiedz
@piekuo: Jak będziesz jechał to polecam wjazd na wzgórze nowoczesną kolejką gondolową. Fajny widok na miasto a do tego można zobaczyć trasę bobslejową (z olimpiady w '84), fajne miejsce. Mała ciekawostka: jak wróciliśmy z tego wzgórza to nasz gospodarz Adi zapytał się ile zapłaciliśmy. Stwierdziliśmy że trochę drogo (chyba po 20 BAM). Na co usłyszeliśmy że szkoda że nie powiedzieliśmy mu ze tam idziemy bo by nam kupił bilety. Podobno
  • Odpowiedz
jeden turystyczny drogi jak diabli i drugi dla Bośniaków 5 x niższy...


@ChempyTuj: na kubie mają dwie waluty to i w Sarajewie mogą mieć 2 cenniki :D

A jak z noclegami ? Szukać na bookingu najlepiej czy jechać i szukać na miejscu ?
  • Odpowiedz
@piekuo: W razie czego w ostatnie wakacje zrobiliśmy sobie z różowym bałkański trip - 9 dni zwiedzania objazdowego i 7 dni pobytu na króciutkim bośniackim wybrzeży w Neum, więc jak byś potrzebował jakiś protipów to śmiało pisz :)
  • Odpowiedz