Wpis z mikrobloga

już to widzę jak milioner posiadający niejeden biznes nagle po prostu zawija, bo ktoś mu #!$%@? podatkiem, który nijak wpłynie na jego życie codzienne. XD


@polecam_poczytac_heideggera: Powiedz to polskim milionerom, którzy mają swoje firmy zarejestrowane wszędzie, tylko nie w Polsce. Estonia czy Czechy powinny wystawić polskim rządom pomnik.
  • Odpowiedz
@polecam_poczytac_heideggera: https://www.admiraltax.pl/blog/firma-za-granica-gdzie-i-dlaczego-przenosza-sie-polskie-firmy/
Pierwszy lepszy link. Natomiast firm dokonujących przenosin jest już dużo. Podatki w Polsce są przeciętnie wysokie, ale już osobom zamożnym opłaca się kombinować i przenosić firmę np. do Estonii od wolnej gotowki i dochodu 150 tys. rocznie Miliarderzy jak Sołowow to już w ogóle spółki w Szwajcarii itd.
  • Odpowiedz
Chciałbym, żeby z dnia na dzień wprowadzono euro w Polsce


@pumpkinguy: broń nas Boże, możliwość ustalania niezależnej polityki monetarnej oraz zmienny kurs waluty wyłącznej dla naszego państwa jest bezcenny
  • Odpowiedz
To po prostu bycie pożytecznym idiotą na rzecz kogoś


@efilista: kocham to wasze szufladkowanie
albo jesteś pożytecznym idiotą, albo jesteś wyzyskiwaczem

no nie ma po prostu opcji że można nie popierać progresywnego podatku bo np. nie jest zgodny z wyznawanymi przez siebie wartościami. Koniecznie musi być jakiś słaby i nieszczery powód, najlepiej jeszcze taki który jednocześnie obraża drugą stronę.
  • Odpowiedz
@adam2a: Zabierzmy pracującym/przedsiębiorczym/zaradnym obywatelom jeszcze więcej pieniędzy żeby patologia mogła dostać jeszcze więcej zasiłków. Każda forma opodatkowania, która sponsoruje patusów to zwykła kradzież.
  • Odpowiedz
@polecam_poczytac_heideggera: To zależy, bo jeśli mieszkasz blisko Czech i Słowacji to choćby z tego powodu w tamtych rejonach przenosi się więcej, a działalność mogą nadal prowadzić w PL. Do niektórych krajów jak wspomniana Estonia spółki są tworzone jako ochrona kapitału, który w Polsce byłby zjedzony przez podatki choćby od zysków kapitałowych. Skala przenosin jest jednak zbyt duża niż to wynika z wolnego przepływu kapitału.
  • Odpowiedz
@adam2a: Pewnie jakiś wpływ na to ma pamięć o progach jakie u nas już funkcjonowały. Jakby dopuścić tą progresję to zaraz by się okazało, że ten sławny programista15k łapie się we wszystkie progi (najwyższy pewnie już przy 8 tys.) przy niezmiennej kwocie wolnej. Żeby startować z pomysłem progresji podatkowej i pomysłami typu 75% dla najbogatszych, wypada najpierw określić co dla kogo oznacza bogaty.
  • Odpowiedz
dalej operujesz w sferze spekulacji.


@polecam_poczytac_heideggera: Jeśli chodzi o Estonię to są fakty, ze spółki, która przenosi polskie firmy i oni nawet się nie kryją z tym, że chodzi o ochronę kapitału. Ba, nawet minister finansów Estonii o tym wszystkim wie doskonale, ale to akurat nie problem Estończyków
  • Odpowiedz
@Formbi: : Wytłumacz mi jak przykład chłopów pańszczyźnianych ma się do rozważanego przypadku? Ja bogaty nie jestem a na patusiarnię muszę się składać. Po tysiąckroć #!$%@? mnie bardziej karyna żyjąca z socjalu, zasiłki na gówniaki czy menel dostający paczki żywnościowe z MOPS-u niż bogacz który kombinuje jak nie zapłacić dochodówki. Gdyby opodatkowanie bogatych absurdalnym podatkiem np. 90% miało za sobą nieść koniec pomocy społecznej we wszelkiej formie - byłbym na tak,
  • Odpowiedz