Wpis z mikrobloga

#rekrutacja #pracbaza #praca
Zastanawiam się po co umawiać X kandydatów, skoro nie ma się pewności, że z każdym będzie można się spotkać. Zostałem ostatnio zaproszony na rozmowę do małej firmy. Miała się odbyć jutro w południe. Sporo poczytałem o branży, o samej firmie, zauważyłem pola do poprawy w ich działaniu, gdyby padło takie pytanie. No ogólnie solidnie się przygotowałem. Przed 16:00 dostałem smsa, że dziękują za zainteresowanie, ale rekrutacja zakończona i jutrzejsze spotkanie odwołane.
Pomijam już, że to nielogiczne, bo skoro rozmowa już umówiona, to może akurat kolejny kandydat okaże się lepszy, tańszy, cokolwiek. Tym bardziej, że to nie jakieś wielkie korpo, tylko mała firma. Nie sądzę, żeby mieli 1000 CV do przesiania.

Na życzenie powodzenia w karierze życzyłem im w przyszłości zachowania kultury w stosunku do kandydatów. Dostałem odpowiedź, że zachowaniem kultury jest poinformowanie o odwołaniu spotkania i niemarnowaniu czasu XD
JAK JA WAM DZIĘKUJĘ! PRZECIEŻ MOGLIŚCIE NIC NIE MÓWIĆ, A JUTRO UDAWAĆ, ŻE WAS NIE MA

Dobrze, że do tej pory nie zmarnowaliście. Brak słów.

szukampracy - #rekrutacja #pracbaza #praca 
Zastanawiam się po co umawiać X kandydat...

źródło: comment_XbB9VlNJSaSRoogAt8Ovkmq8tt0KS5xu.jpg

Pobierz
  • 3