Wpis z mikrobloga

Jesteś w Anglii, lubisz piłkę nożną, chcesz obstawić u bukmachera mecz, który będziesz oglądał. Zawsze to dodatkowe emocje. Kurs jest niski 1,10 (1/10) bo zdecydowany faworyt gra ze słabeuszem. Mało jest do wygrania, ale zawsze coś. Obstawiasz za stówkę. Trafiłeś, wygrałeś dyszkę, dostałeś dyszkę do ręki.

Jesteś w Niemczech, lubisz piłkę nożną, chcesz obstawić u bukmachera mecz, który będziesz oglądał. Zawsze to dodatkowe emocje. Kurs jest niski 1,10 bo zdecydowany faworyt gra ze słabeuszem. Mało jest do wygrania, ale zawsze coś. Obstawiasz za stówkę. Trafiłeś, wygrałeś dyszkę, dostaniesz do ręki 4,50. Obowiązuje podatek 5% od wygranej brutto (110*5%)

Jesteś w Polsce, lubisz piłkę nożną, chcesz obstawić u bukmachera mecz, który będziesz oglądał. Zawsze to dodatkowe emocje. Kurs jest niski 1,10 bo zdecydowany faworyt gra ze słabeuszem. Mało jest do wygrania, ale zawsze coś. Obstawiasz za stówkę. Trafiłeś, ale... mimo wygranej straciłeś 3,20. Jak to możliwe? Od Twojej stówki najpierw pobrano podatek 12% niezależnie od rezultatu, co zrobiło z twojej stówki 88, dopiero potem pomnożono przez kurs 1,10, co dało w efekcie wygranego zakładu 96,8 minus twoja stawka, czyli stówka. Jesteś więc w plecy 3,20. A wygrałeś.

#bukmacherka #pokazkupon #pilkanozna #mecz #bekazpisu #podatki #gownowpis #rozrywka #polska #anglia #niemcy #zalesie
  • 37
  • Odpowiedz
@ericflat: w teorii tak, a w praktyce nie zatwierdzi Ci takiego "ujemnego" zakładu (kiedyś próbowałem dla beki)

imo powinieneś podać przykład z bardziej realnym kursem typu 1.5
  • Odpowiedz
@gandhi:

Ale tag #bekazpisu trochę z dupy, bo to jeszcze PO zmajstrowało.


Tylko trochę, bo oczywiście mógłby to zmienić, ucywilizować a on jeszcze zaostrzył blokując graczowi wejście na strony renomowanych zagranicznych bukmacherów. Poza tym ja nie wiem, czy ten podatek (ten sposób pobierania podatku jeszcze przed zakładem) nie wprowadził czasem PiS jeszcze przed czasami PO. Pamiętam, że za czasów Profesjonala i rządów PiS premiera Kaczyńskiego w 2006 roku
  • Odpowiedz
@SHEAD:

w teorii tak, a w praktyce nie zatwierdzi Ci takiego "ujemnego" zakładu (kiedyś próbowałem dla beki) imo powinieneś podać przykład z bardziej realnym kursem typu 1.5


Zapewne żaden bukmacher w Polsce nie chce przyjąć takiego zakładu, żeby nie było beki z takiego kuponu, który mógłby stać się viralem w necie i rykoszetem zaszkodzić wizerunkowi takiego bukmachera, podczas gdy to ustawodawca jest winny.
  • Odpowiedz
Ok, są głosy, że tę ustawę PO wprowadziło, a ja czepiam się PiSu poprzez dodanie tagu #bekazpisu
Dla mnie, kto rządzi, bierze odpowiedzialność za aktualne ustawy i tyle. Ale ok, dobrze, poszukajmy faktów, postarajmy się popatrzeć obiektywnie. Internet się rozwijał a nikomu się nie chciało napisać nowej ustawy, tylko ciągle nowelizowano tę z 1992. W 2000, w 2003, w 2005 itd. Wiele z tych nowelizacji było niejednoznacznych, nieczytelnych. Faktycznie ustawę z zapisem 12% podatku wprowadzono za czasów rządów PO (Dz. U. z 2009 r. Nr 201, poz. 1540.) Mogę dodać tag #bekazpo nie ma sprawy¯\(ツ)_/¯. Podczas głosowania tej ustawy 8 posłów PiS było przeciw, a 134 się wstrzymało. http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glosowania?OpenAgent&6&54&13

Jednak jeżeli dobrze rozumiem zaproponowane poprawki (jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie) posłowie PiS chcieli przepchnąć 25%, ale poprawka została odrzucona:

19) w art. 74 pkt 5 nadać
  • Odpowiedz
@ericflat: W 2007 roku pojawiały się nawet propozycje (niestety nie wiem z której strony barykady politycznej), żeby w ogóle zakazać uprawiania jakiegokolwiek hazardu w internecie. Zresztą nie oszukujmy się. Władzy nie zależy na tym, żeby rynek bukmacherski w naszym kraju się rozwijał (a już na pewno dbają o to czołowe polskie buki). Nasi rządzący tak bardzo dbają o swoich obywateli, żeby biedacy nie popadli w hazardowe nałogi - dlatego otwierają
  • Odpowiedz