Wpis z mikrobloga

Warto zainwestować w kurs językowy tj. czy efekty są warte wydanych pieniędzy? Nauczę się od zerowego poziomu do B2 w rok? Oczywiście nauka w domu tez wchodzi w grę.

#szkola
#nauka
#naukajezykow
#pytanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Qwik3:
Teraz wiedza jest w internecie, zawsze warto wydać pieniądze na rozwój tylko jak samemu nie przestawisz się na wybrany język to żaden kurs ci nie pomoże. Chodzi oczywiście o słuchanie,oglądanie,czytanie,granie itp. w danym języku.
  • Odpowiedz
@Qwik3:
No to jasne, warto zainwestować, ale jak samemu nie będziesz działać w tym jezyku(są różne apki do rozmawiania z ludźmi po ang ,po niem) to nic z tego nie będzie. Z twojej wypowiedzi wnioskuje że jesteś na 0 lvl także gramatyki,słowek spokojnie możesz się uczyć z darmowych źródeł.
  • Odpowiedz
@Qwik3: to zależy. ja mam tak, że potrzebuję żeby ktoś mi porządnie wytłumaczył podstawy gramatyczne itp. potem to już idzie osłuchanie się, rozmowa (a raczej szukanie okazji do niej). z tych względów planuję zapisać się na kurs hiszpańskiego żeby właśnie tą gramatykę mi ktoś objaśnił, próbowałam sama, ale nie pykło
  • Odpowiedz
  • 0
@Qwik3 mimo wszystko sorobowwlbym domowym sposobem których jest mnóstwo i dopiero jak nie zadziała to wydał kasę i nie chodzi o oszczędności ale możesz myśleć że jak płacisz to się nauczysz bez poświęcenia czasu i specjalnego starania
  • Odpowiedz